999 rezultate për

kuvendi

Fillon seanca për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut filloi seanca solemne për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO. Në sea
Kush është këshilltari i kryeparlamentares Vjosa Osmani Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, është emëruar këshilltar i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osma
Nis seanca për propozim-ligjin për Prokurorinë Publike Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, ka caktuar seancën e 134-të të Kuvendit ku në rend dite do të jetë propozim ligji për Pro
Kuvendi në prag të shpërbërjes, ende pa marrëveshje për ligjin e Prokororisë Pesë ditë para shpërbërjes së pritur të Kuvendit, pushteti dhe opozita ende nuk i kanë harmonizuar qëndrimet për ligjin
Vjosa Osmani flet për fotografinë e Hashim Thaçit: Lëvizja e fotos ishte e ligjshme Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se lëvizja në zyrën e saj e fotografisë së presidentit të Kosovë
I hoqi fotografinë nga zyra, Thaçi flet për veprimin e Osmanit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për herë të parë për vendimin e Vjosa Osmanit për zhvendosjen e fotografisë
U shkarkua, Arben Malaj padit Kuvendin në Gjykatën Administrative Ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë, Arben Malaj, ka paditur sot Kuvendin në Gjykatën Administrati
Osmani prezanton axhendën: Çdo të hënë mbledhje të Kryesisë, çdo të enjte seancë plenare Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë do të jenë 14 komision
Kurti flet për akuzat e opozitës sot në Kuvendin e Kosovës I sapozgjedhur Kryeministër i Kosvës me 86 vota pro, Albin Kurti ka folur për kritikat e opozitës sot në Kuvendin e Koso
Rinis seanca e Kuvendit të Kosovës as një ore pauzë, deputetët janë rikthyer në sallën e Kuvendit të Kosovës. Pas më shumë se një ore pauzë, deputetët j
"E mirëkuptoj Bashën që po qan", Balla me deklaratë të fortë nga Kuvendi Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Kuvendi ka bërë paralajmërime të forta në lidhje me paketën Anti K
Vetëm pak orë larg qeverisë së re të Kosovës, Kuvendi është gati Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare ku pritet të hidhet në votim Qeveria e re e Kosovës. Pjesë e seancës do të
Ruçi pajis deputetët me tableta, 8.4 mln për sistemin e votimit Përveç pagava të larta dhe benefiteve që ofron statusi i deputetit, këta të fundit kanë edhe të gjitha lehtësisë për të
ZYRTARE/ 4 muaj pritje, finalizohet më në fund marrëveshja VV-LDK Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë nënshkruar
Negociatat për qeverinë në fazën finale Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë kumtuar se kanë hyrë në fazën finale të negociatave për marrë
Kryesia e Kuvendit mblidhet sot dhe cakton seancën për votimin e qeverisë së Kosovës Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot për të caktuar datën e mbajtjes së seancës për votimin e qeverisë së re
"Vjosa Osmani mund të jetë kryetare e Kuvendit për një vit" Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kandidatja për krye
Zbulohet dita dhe ora kur do të hedhet në votim Qeveria Kurti Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, gjatë ditës së sotme i ka kërkuar Kuvendit të Kosovës që të caktohet s
Zhvillime të papritura, Albin Kurti thërret mbledhje për votimin e Qeverisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i mandatuari për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar Kryesisë së Kuve
Deputeti rrëfehet në foltoren e Kuvendit: Më kanë kërcënuar, ja mesazhet "Kujdes se je vetëm...!" Deputeti Lefter Maliqi nga foltorja e Kuvendit ka hedhur akuza socialistëve dhe demokratëve, nd