999 rezultate për

kuvendi

Bllokoi foltoren e Kuvendit, përjashtohet nga seanca Korab Lita Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin Korab Lita. Kryeparlamentari e ka përjashtuar deputetin
Balla kërkon dënimin e deputetëve që nuk mbajnë maska: Po na rrezikohet jeta! "Sigurisht, kjo gjë më rrezikon mua, por rrezikon edhe atë që kalon pranë meje, sepse ne nuk dimë se cili nga ne mund të
Kërcet grushti në parlamentin serb, deputetët përplasen me njëri-tjetrin Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamen
Gjykata Kushtetuese diskuton sot shpërndarjen e Kuvendit Pas përfundimit të mbledhjes së sotme të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjykatësit në mbled
Zaev: Nuk besoj se Kushtetuesja do ta rikthejë Kuvendin “Do të presim. Deri në takimin e liderëve do të kemi vendim nga Gjykata Kushtetuese. Por unë nuk besoj se Gjykata Kushte
Zaev: Në momentin e parë vendi duhet të shkojë në zgjedhje “Maqedonia e Veriut i ndërpreu veprimet zgjedhore për shkak të koronës. Më i rëndësishëm është shëndeti i qytetarëve, nu
Çfarë po përgatit Osmani? Kryeparlamentarja konferencë për media Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani nesër mbanë konferencë për media. “Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr.
Thaçi dekreton Hotin për kryeministër Presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar Avdullah Hotin e LDK-së për kryeministër të Kosovës. Sipas dekretit të nënshkrua
"Ça ke që mërzitesh?", Gjuzi dhe Ruçi përplasen sërish në Kuvend Deputeti i Opozitës Kujtim Gjuzi është përplasur sërish me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi lidhur me formën e procesverbali
Mblidhet sot Kuvendi, deputetët me maska e doreza Për të tretën herë deputetët do të mblidhen në parlament, pas situatës së CoVid-19 në vend, seancë e cila zhvillohet një
Xhaferi: Kuvendin mund ta rikthejë vetëm populli I ftuar në TV21 Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka folur për iniciativën e LSDM-së e të firmosur nga 35 deputetë të të gji
Rikthehet në Kuvend ligji që i rrezikon karrigen Berishës, Ruçit e Brahos Janë 20 deputetë të opozitës më në krye Myslim Murrizin të cilët po bëjnë përpjekje për implementimin e nismës ligjore
Kuvendi e miraton: Shtyhet me dy muaj gjendja e "Fatkeqësisë Natyrore" Wshtë miratuar nga Kuvendi shtyrja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në vend. Me kërkesë të maxhorancës, gjendja e f
Kuvendi nisi me një minutë heshtje, nderim për aktorin Rikard Ljarja Kuvendi i Shqiperise ka nisur sot senancen plenare me nje minute heshtje ne nderim te aktorit dhe regjisorit te madh Rik
Lleshaj në vendin e ambasadorit e Majko i heshtur në podiumin ministerial, si duket Kuvendi sot (FOTO LAJM) Ka nisur seanca plenare,e para që pas shfaqjes së pandemisë së koronavirusit në vend me fjalët e kryeparlamentarit, Gram
24 raste të reja me Covid-19, Manastirliu tregon nga Kuvendi shifrën e re Në seancën e sotme në Kuvend, ka mbajtur fjalën edhe Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Kjoe fundit ka kon
"Jemi bërë si në kohën e Haxhi Lleshit", Murrizi hedh akuza nga Kuvendi Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një seancë ndryshe për shkak të masave në kuadër të COVID 19. Gjatë fja
Shkelja e karantinës, Ruçi i ashpër me deputetët: E patolerueshme! "T'a përjashtoni nga mbledhja e komisionit cilindo nga deputetët që shkel masat dhe mos e lejoni futjen e tij në mbledhj
Kuvendi në Kosovë mbyllet pa u votuar asgjë Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar që të arrijnë një marrëveshje në mes për të votuar mocionin e PDK-së e ci
Kurti: Me pakon merret Qeveria jo Kuvendi Kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka quajtur të panevojshme seancën e sotme, të thirrur me inicitave të PDK-së rreth