999 rezultate për

kuvendi

Çfarë pritet nga opozita e legjislaturës së ardhshme në Kuvendin e Kosovës? Zgjedhjet e 6 tetorit kanë prodhuar një situatë të re politike në Kosovë – dy partitë opozitare në Kosovë, kanë dalë për
Si parashihet të funksionojë opozita në raport me pozitën, flasin nga PDK dhe AAK Pas shumë vitesh, Partia Demokratike e Kosovës do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës si opozitë. PDK arriti që në zg
Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
S’ka më vota për t’u numëruar: VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 Përfundimi i numërimit të votave nga diaspora ka qartësuar tashmë ndarjen e mandatave për partitë në Kuvendin e Kosovës.
E kërcënuan me jetë? Hajdari flet pasi u mor në mbrojtje E ftuar në studion e emisionit “Kjo javë” në News24 me gazetaren Nisida Tufa deputetja Rudina Hajdari komentoi kërcënime
U kërcënua me jetë, Hajdari: Tani jam më e qetë! Deputetja e opozitës Rudina Hajdari pranon se ndjehet më e qetë pas kërcënimit që i është bërë në ambientet e Kuvendit.
Zbardhen mesazhet kërcënuese mes Ramës e Gjuzit: Do të të tërheq zvarrë! Deputeti i Kuvendit, Kujtim Gjuzi ka publikuar mesazhet kërcënuese që sipas tij ia ka dërguar kryeministrit Edi Rama.
Rudina Hajdari flet për viktima: Merrni masa se po na kërcënojnë Deputetja demokrate Rudina Hajdari bëri një deklaratë të fortë në nisje të seancës së sotme se është kërcënuar fizikisht
Kush janë dy deputetët problematikë në Kuvendin e Shqipërisë, Ruçi u mban pagat Më shumë se pjesëmarrja në komisionet parlamentare dhe në seanca plenare, për një pjesë të të zgjedhurve aktualë në Kuve
Gjuzi nuk do t'ia dijë, "bllokon" Kuvendin me makinën e re (FOTO LAJM) Deputeti Kujtim Gjuzi gjithmonë ka tërhequr vëmendje me anë të makinave luksoze. Së fundmi ai është shfaqur ne Kuvend
Kuvendi jo funksional, ish-deputetët e legjislaturës do marrin pagat deri në gusht 2020 Ish-deputetët e legjislaturës së fundit, 120 sish, të cilët nuk janë legjitim që prej muajit gusht kur është shpërndarë
KUVENDI/ Spartak Braho shkon i lagur në Kuvend, Balla ha thonjtë nga stresi Kuvendi edhe këtë të enjte vijoi si zakonisht punimet me përfaqësuesit e zgjedhur të popullit. Deputeti socialist Sp
Përplasja me Gjuzin, Ruçi: Ku shkon i veshur me xhinse Deputeti konservator Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare është paraqitur me një veshje jo fort të përshtatshme për p
Sot Parlament, pritet shqyrtimi i buxhetit faktit për vitin 2018 Në seanccën e sotme plenare pritet të shqyrtohet projektligji “Për miratimin e buxhetit faktik për vitin 2018”. Gjith
Haradinaj nuk do të bëhet deputet Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka konfirmuarse pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe pas konstitu
Tabaku: Kuvendi është kthyer në noter të qeverisë, skandali me ligjin për Korporatën e Investimeve Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka komentuar projektligjin e qeverisë për Korporatën e Investimeve Shqiptare duke
Ilda Bejleri plas gafën: Basha Kryetar Kuvendi (VIDEO) Gjatë emisionit, Ilda i ka drejtuar fotografit Armand Sallabanda një pyetje që ka përfunduar duke e vendosur atë në sikl
Kurti kryeministër, si pritet të bëhet konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet që si rezultat të prodhojnë konstituimin e përbërjes së re të
E BUJSHME/ NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit mbetën jashtë Kuvendit (FOTO LAJM) NISMA e Fatmir Limajt dhe AKR e Behgjet Pacollit ka gjasa që të mos futet në Kuvend për shkak se koalicioni i saj, me ç'
"Zemërbardhë" si Ruçi, u jep 220 milion lekë deputetëve të larguar Dy partitë kryesore opozitare LSI dhe PD vendosën që të dalin nga parlamenti dhe thuajse të gjithë deputetët lanë mandat