999 rezultate për

kuvendi

Nis rikonstruksioni i Kuvendit pas dëmeve nga tërmeti (FOTO LAJM) Ka nisur rikonstruktimi i godinës së Kryesisë së Kuvendit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ajo pat
Të enjten Kuvendi voton kryeprokurorin e ri Të enjten kuvendi do të votojë kryeprokurorin e ri të republikës. Në seancën plenare të datës 5 dhjetor, në rendin
Dalin pamjet, tërmeti shkatërrues krisi edhe muret e Kuvendit (FOTO&VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit goditi rëndë shumë banesa, kryesisht në zonën e Durrësit dhe Thumanës. Dëme jo të vogla ka shkaktu
Socialistët nuk i ndahen Metës, i shtojnë një tjetër akuzë për shkarkimin (FOTO LAJM) Socialistët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kërkesa e tyre për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta.
Meta kërkoi referendum, kërcënon Balla: Mos ndërrmerr asnjë veprim tjetër! Taulant Balla ka reaguar pas konferencës së jashtëzakonshme të Presidentit të Republiës, Ilir Meta, i cili bëri thirrje
Mustafa Nano thirrje Kuvendit që të mos votojë Arta Markun për Prokurore Gazetari dhe analisti i njohur Mustafa Nano, në emisionin e tij ka bërë një thirrje Kuvendit, që të mos votojë Arta Mark
"Situata dramatike", Meta i kërkon takim urgjent 9 partive që braktisën Kuvendin Presidenti i Republikës, Ilir Meta sot ka bërë një paralajmërim të fortë përsa i përket të hënës, e cila sipas tij nuk o
"Akt mafioz", Meta numëron akuzat ndaj Dvoranit Presidenti Meta e paralajmëroi se do depozitonte një kallëzim penal për kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,
Paralajmëroi shpërndarjen e Kuvendit, Meta njofton konferencë të jashtëzakonshme për shtyp Presidenti i Republikës kaparalajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 14:00 të ditës së sotme. Njo
Gjuzi: Sipas Rezolutës, Meta shkarkohet Sot seanca e Jashtëzakonshme e Kuvendit filloi me debate pasi deputeti Kujtim Gjuzi kishte ardhur pa lexuar rezolutën e
Meta paralajmëron shpërndarjen e Kuvendit Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka paralajmëruar se Kuvendi mund të shpërndahet. Ky njoftim, vjen pas situatës akt
Meta nuk mban më: Ndërkombëtarët sytë tek xhepi i tyre Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për
Kuvendi e quan "nul" dekretin e presidentit për Xheferllarin Janë zbardhur detaje mbi rezolutën që do të diskutohet nesër në Kuvend në lidhje me propozimin e presidentit Ilir Meta
Kuvendi njofton seancë të jashtëzakonshme Pas zhvillimeve të fundit nga ana e Presidencës, kur kreu i Shtetit, Ilir Meta ka dekretuar si anetaren e dytë të Gjykat
Ibrahimi: Shpresoj që Kuvendi të marrë parasysh renditjen e KLP Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, në një deklaratë për mediat deklaroi se uron që Kuvendi të
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in
Kuvendi votoi: Kush janë anëtaret e reja të Kushtetueses Me 105 vota pro dhe dy kundër, asnjë abstenim Kuvendi votoi Elsa Toskën për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Ndërk
Meta sulmon KED pasi nuk e pyeti për Kushtetuesen: Kuvendi të ketë kujdes Duket se përplasja mes Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe Presidentit Meta po thellohet. Javën e shkuar, KED publiko
Edhe aksionere në New York edhe me kredi, kjo është pasuria e Rudina Hajdarit (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë është kthyer në një ndër zërat më të fortë të opozitës brenda Kuvendit
Presidenti i kthen mbrapsht një tjetër ligj Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka kthyer mbrapsht Kuvendit një tjetër ligj. Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuve