999 rezultate për

kuvendi

Shkatërrohet marrëdhënia me LDK-në? Konjufca flet për herë të parë pasi u zgjodh kryetar i Kuvendit Glauk Konjufca është zgjedhur ditën e sotme Kryetar i ?Kuvendit të Kosovës duke shkatërruar në këtë mënyrë marrëveshjen
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Çfarë po ndodh? Glauk Konjufca zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Ai u propozua në këtë pozitë nga kreu i partisë, Albin K
Kush pritet të jenë anëtarët e komisionit për verifikimin e mandatit të deputetëve Deputetët që fituan mandatet gjatë zgjedhjeve të fundit parlamentare të mbajtura më 6 tetor, janë mbledhur në seancën ko
Pas mbledhjes së Kryesisë, Mustafa tregon ofertën për Albin Kurtin Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustaf
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, ja procedurat Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, procedurat që do ndiqen Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Bëmat ndaj shqiptarëve, Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje (VIDEO) Kuvendi i Maqedonisë do u kërkojë falje të gjithë qytetarëve ndaj të cilëve është bërë padrejtësi. Propozim Rezoluta
Meta përgjigjet "flakë për flakë": Do i drejtohem Komisionit të Venecias për shkeljet e Kuvendit Presidenca ka reaguar për vendimin Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të Shtetit. Komisioni vendosi të zgjerojë h
Kuvendi shpërfill Metën, rrëzon dy dekretet e Presidentit Mbrwmjen e sotme Kuvendi ka rrëzuar dy dekretet e presidentit Ilir Meta, për “Ligjin për Rininë” si dhe ligjin për “Korp
Kuvendi miraton ligjin "Antishpifje" Kuvendi ka miratuar me 80 vota pro ndryshimet ligjore për funksionimin e AMA-s. 80 deputetë votuan pro, 14 kundër dhe
Gjuzi i drejtohet Ruçit në Kuvend: Je krushk me Bashën, mohoje po deshe Deputeti i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka mbajtur sot fjalën në Kuvend dhe ka kritikuar kryeparlametarin Gramoz R
TËRMETI/ Rama i nis shkresë Kuvendit Kryeministri Rama ka kërkuar sot nga Kuvendi, zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Ne shkresen qe mban firme
LDK e LVV optimiste se marrëveshja do të arrihet gjatë javës Sot ka nisur regjistrimi i deputetëve të rinj të legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Gjatë ditës deputetë
Bëjnë sikur zihen, fotografi nxjerr sekretin: Rama dhe Gjuzi janë miq të vjetër! Opozita e re në Kuvendin e Shqipërisë vazhdon të frekuentojë Kuvendin në karriget e lëna bosh nga kolegët e tyre të opoz
Hidhet poshtë kërkesa e Katica Janevës Anëtarët e Komisionit parlamentar për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në vazhdimin e pasdites të seancës njëzëri e r
Maliqi sulmon Ramën: Boll si plak i moçëm e me çitjane në varrim, si nuk u shemb ky Kuvendi Deputeti Lefter Maliqi gjatë seancës së sotme plenare ka akuzuar drejpërdrejtë qeverinë për keqmenaxhimin e pasojave të
Kuvendi nis sot me një minutë heshtje në nder të viktimave që la pas tërmeti Ndryeshe nga herët e tjera, seanca e sotm plenare ka nisur me një minutë heshtje në nder të viktimave që shkakoi tërmeti
Kuvendi zgjedh sot Kryeprokurorin i ri të Përgjithshëm, kush do të jetë? Kuvendi i Shqipërisë pritet të zgjedhë ditën e sotme kryeprokurorin e ri. Në orën 10:00 deputetët do të mblidhen në
Kuvendi zgjedh nesër kryeprokurorin e ri Kuvendi i Shqipërisë pritet të zgjedhë ditën e nesërme kryeprokurorin e ri. Në orën 10:00 deputetët do të mblidhen në se