999 rezultate për

kuvendi

Deputetja greke kundërshton nderimin që Kuvendi i bëri terroristit Katsifa Kuvendi i Greqisë, përmes një iniciative personale të nënkryetarit të tij Nikitas Kaklamanis mbajti një minutë hedhje në
Ta kanë vrarë vajzën! Deputetja shpërthen në ulërima në sallën e Kuvendit (VIDEO) Një deputete meksikane ka shpërthyer në lot dhe ulërima gjatë një seance parlamentare, pasi mori një telefonatë që e njo
SKANDALOZE/ Parlamenti grek nderon një terrorist që sulmoi me armë Policinë e Shqipërisë Nëse deri dje arsyetimi ishte se zhurmën për neutralizimin e terroristit Katsifa po e bënin ekstremistët e Agimit të Art
LDK tërhiqet nga rezoluta e dialogut në Kuvend Lidhja Demokratike e Kosovës është twrhequr nga idea e saj për rezolutën që e ka iniciuar vetë dhe me mbështetjen e Vetë
Kuvendi sot vendos për fatin e Gruevskit Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla
"Nuk mbaron me kaq": Pas Ramës, Metës i shkon në Presidencë Ruçi Ditën e sotme një tjetër pjestarë i lartë i maxhorancës ka shkuar në Presidencë për të takuar Ilir Metën. Bëhet fja
Edhe sot vazhdon seanca e kuvendit Sot nga ora 10:00 kuvendi do të vazhdojë seancën plenare të ndërprerë dje në mungesë kuorumi. Gjatë seancës së djeshm
A do të falen personat që pushtuan kuvendin? Flet ministrja Amnisti për dhunën në Kuvend të 27 prillit të vitit të kaluar nuk guxon të ketë, deklaroi ministrja e Drejtësisë, Renata
Frikë nga komplotet, Rama blindon deputetët e tij Byroja e Kuvendit ka miratuar shtatorin e kaluar një komentar të Kodit të Etikës Parlamentare, në të cilën, aludohet se
Zaev takohet me deputetët që sakrifikuan për Maqedoninë Kryeministri Zoran Zaev, ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska sot
Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme Është mbajtur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ku është vendosur që më 31 tetor të mbahet seanca e jashtëzakonshme për ç
Kuvendi, edhe sot është jashtë funksionit Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00, si pasojë e mungesës së kuorumit. Nënkryetari i Kuvendit të
Ndodhi edhe kjo, një shqiptar do të pajtojë maqedonasit e përçarë Pushteti në Maqedoni edhe më tej angazhohet për pajtim mes deputetëve dhe të gjitha subjekteve politike në vend, me qëll
Maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit Meta, kjo pritet të ndodhë me Teatrin Maxhoranca ditën e sotme ka rrëzuar dekretin e Presidentit, që ktheu sërish për rishqyrtim ligjin që i hap rrugë prishj
Gati falja për ngjarjet e turpshme në kuvend Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë pritet që nga nesër të filloj procedura për formimin e komisionit për pajtim, një
Donika që ndërron partitë shfaqet me xhup në kuvend, a po kërkon vëmendje? Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet e seancës së djeshme plenare, ku në rend dite janë 46 pika. Gjatë fjalimit të sh
OVL-UÇK reagon ndaj kuvendit dhe qeverisë Organizata e veteranëve të luftës së UÇK-së ka reaguar ndaj vendimit të Kuvendit të Kosovës që të mos ftojë përfaqësuesi
Talati nuk e lejon kryetarin e opozitës të flasë në kuvend Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ka refuzuar kërkesën e VMRO-DPMNE-së që t’i mundësojë fjalim para deputetëve lideri
E tmerrshme, Vetëvendosje lufton që Kosovës të mos i liberalizohen vizat Deputeti i Kosovës nga Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Lëvizja Vetëvendosje është duke lobuar kundër libera
Dialogu me Serbinë, shtyhet debati në Kuvendin e Kosovës Kuvendi i Kosovës ka hequr nga rendi i ditës votimin e propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë