999 rezultate për

kuvendi

"Kushtetuta ka rënë", ish ministri deklaratë të fortë për "shpërndarjen e Parlamentit" Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e fortë të Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me
Xhaferi: Institucionet duhet të sigurojnë kushte zgjedhje të lira dhe demokratike Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në konferencë për shtyp duke ju drejtuar qytetarëve pas shpërndarjes së djeshme të Ku
Shpërndahet Kuvendi, caktohet data e zgjedhjeve Me 108 vota pro deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Në këtë votim nuk morën pj
Ligji për Prokurorinë Publike diskutohet sot në Kuvend Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi për sot ka caktuar seancën e 135-të, ku në rend dite përpos p
Kuvendi nga ora 19:00 do të punojë pa pauzë derisa të shpërndahet Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi kumtoi se nga ora 18:00 deri në orën 19:00 do të zgjasë pauza nga debati për propozim
Zaev: Kuvendi do të shpërndahet, zgjedhjet do të mbahen më 12 prill Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u shpreh se ligjet do të miratohen dhe se Kuvendi në kohë do të shpërndahet në mënyrë
VMRO-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristia
Osmani: Francës do t’ia largojmë çdo dyshim që mund ta ketë për liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës janë të përkushtuara që të ndërmarrin çdo veprim me të cilin do t’ia dëshmojnë botës se qytetarë
Ilir Meta: Kuvendi të vetëshpërndahet, asnjë vagabond nuk e vë në diskutim Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar ligjin e sapo miratuar në Parlament nga mazhoranca për mënyrën e kryerje
Deputeti sulmon hapur Gramoz Ruçin: Të të vijë turp, komunist! Një debat i fortë po zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë mes kryetarit Gramoz Ruçi dhe deputetit Ralf Gjoni. Teksa ky
Fillon seanca për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut filloi seanca solemne për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO. Në sea
Kush është këshilltari i kryeparlamentares Vjosa Osmani Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, është emëruar këshilltar i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osma
Nis seanca për propozim-ligjin për Prokurorinë Publike Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, ka caktuar seancën e 134-të të Kuvendit ku në rend dite do të jetë propozim ligji për Pro
Kuvendi në prag të shpërbërjes, ende pa marrëveshje për ligjin e Prokororisë Pesë ditë para shpërbërjes së pritur të Kuvendit, pushteti dhe opozita ende nuk i kanë harmonizuar qëndrimet për ligjin
Vjosa Osmani flet për fotografinë e Hashim Thaçit: Lëvizja e fotos ishte e ligjshme Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se lëvizja në zyrën e saj e fotografisë së presidentit të Kosovë
I hoqi fotografinë nga zyra, Thaçi flet për veprimin e Osmanit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për herë të parë për vendimin e Vjosa Osmanit për zhvendosjen e fotografisë
U shkarkua, Arben Malaj padit Kuvendin në Gjykatën Administrative Ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë, Arben Malaj, ka paditur sot Kuvendin në Gjykatën Administrati
Osmani prezanton axhendën: Çdo të hënë mbledhje të Kryesisë, çdo të enjte seancë plenare Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë do të jenë 14 komision
Kurti flet për akuzat e opozitës sot në Kuvendin e Kosovës I sapozgjedhur Kryeministër i Kosvës me 86 vota pro, Albin Kurti ka folur për kritikat e opozitës sot në Kuvendin e Koso
Rinis seanca e Kuvendit të Kosovës as një ore pauzë, deputetët janë rikthyer në sallën e Kuvendit të Kosovës. Pas më shumë se një ore pauzë, deputetët j