Aksident i rëndë në Tiranë, vdes drejtuesi i motorçikletës
999 rezultate për

kuvendi

Jo vetëm vezë, me çfarë tjetër u qëllua në drejtim të Ramës (VIDEO) Pasi kryeministri, Edi Rama, është goditur me vezë nga deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa, kryetari i Kuvendit Gr
Studentët në protestë para Kuvendit, hedhin poshtë paktin e Ramës Studentët edhe ditën e sotme kanë dalë në protestë, por kësaj rradhe ashtu siç bënë të enjten e kaluar, janë mbledhur pa
Opozita "thyen" bojkotin, kalon mes studentëve për në Kuvend (FOTO LAJM) Pas disa muajsh opozita rikthehet në parlament, ndërsa jashtë Kuvendit janë mbledhur grupet e para të studentëve që prit
Basha ndërhyn në protestën e studentëve, kërkon t'ja bashkangjisë edhe Astirin Nga protesta e banorëve të Astirit në Tiranë, lideri i demokratëve Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve që nesër t’
KE mirëpret vendimin për faljen e njerëzve që shkatërruan Kuvendin Komisioni Evropian sot e përshëndeti miratimin e Ligjit për amnisti për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të
Ahmeti nuk voton pro faljes për personat që dhunuan Kuvendin Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar në seancën e djeshme kuvendore, në të cilën
SHBA mbështet rezolutën për dialog Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar votimin e projekt rezolutës për dialogun në mes Kosovës dhe S
Kimetja shpërthen kundër Hashim Thaçit në këto ditë të ftohta dimri (FOTO LAJM) Publicistja Kimete Berisha, përmes një postimi në facebook, ka komentuar se si deputetët e koalicionit qeverisës bashkë
"Basha më hënksh Edi Ramën", vota e studentit në Kuvendin e PD-së thyen rrjetin (FOTO LAJM) Partia Demokratike zhvilloi sot mbledhjen e Kuvendit Kombëtar, ku zgjodhi anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të Part
Kuvendi i Kosovës voton rezolutën për dialogun me Serbinë Një projekt-rezolutë e bërë nga Partia Socialedemokratike dhe NISMA Socialdemokrate ka marr votat e deputetëve të Kuvend
Çfarë po kurdiset pas ushtrisë? Sot në 14:00, mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit për dialogun Sot në orën 14:00, Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshëm për rezolutën e paraqitur nga koalicioni PAN dhe PSD
Shfaqet sërish Serbia: Veprimi aspak i rastësishëm që do të bëjë sot Kuvendi pas ushtrisë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka folur rreth arsyes së mbajtjes së seancës së sotme të Kuvendit, pak mi
Në këtë datë Ivanov flet para Kuvendit Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, paraqitjen për fundvit në Kuvendin e Maqedonisë do ta ketë më 28 dhjetor, me filli
Ushtarët hynë në Kuvendin e Kosovës Sot nga ora 10:00, Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare, ku do të votohen tre projektligje që FSK-në e shndërroj
S'ka falje për personat që dhunuan Kuvendin Propozim ligji për amnisti nuk do t’i përfshijë organizuesit dhe personat të cilët kanë kryer dhunë fizike gjatë ngjarje
Prifti maqedonas dëshmon për dhunën në Kuvend Për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, sot në Gjykatën Penale të Shkupit dëshm
Edi Rama u trembet studentëve, largohet fshehurazi nga Kuvendi (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama, pasi ka mbajtur një fjalim të gjatë në foltoren e Kuvendit, por përsëri nuk i ka miratuar kërkesa
"Je ngelës e hajdut!" Deputeti i PD-së i hedh në fytyrë Ramës ligjin për Arsimin e Lartë (VIDEO) Ditën e sotme mijëra studentë, janë mbledhur para Kuvendit për të vijuar ditën e tyre të 10 të protestës. Ndërkohë b
"E gjithë Shqipëria është me ne!" Mijëra studentë rrethojnë Kuvendin Pas njoftimit se protesta e studentëv do të zhvillohet tek Kuvendi, mijëra prej tyre janë mbledhur para këtij institucio
Xhaferi tregon datën kur do të votohet marrëveshja historike Të hënën, më 17 dhjetor do të fillojë debati i komisionit për propozim amendamentet e kushtetutës, deklaroi sot kryetari