999 rezultate për

kuvend

Kuvendi voton kundër shkarkimit të presidentit Meta Me 78 pro Kuvendi ka votuar kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta, duke iu referuar dhe raportit përfundimtar të Ko
Kuvendi nis maratonën, diskuton sot hetimin e shkeljeve të Metës Kjo javë, do të jetë e ngjeshur për parlamentarët pasi do të mbahen tre seanca brenda katër ditëve. Në rendin e ditës
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15
Hoti flet sot për takimet me Vuçiç, dialogun me Serbinë dhe marrëveshjen Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot duket se do të ketë ditën e ballafaqimit me përfaqësuesit e Kuvendit lidhur me
AMF sqaron nga Kuvendi efektet e pandemisë në tregjet nën mbikëqyrje Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete ka prezantuar ditën e sotme në Kuv
"Plas" sherri në Kuvend, Spiropali: Diplomatët s' janë gra që ulen tavolinave e joshen me uiski As në interpelancën e sotme nuk kanë munguar replikat mes deputetëve. Këtë radhë, u përfshinë në debat deputeti i opozi
"Nëse doni sherr jemi gati, apo të hedhim ndonjë granatë këtu", Gjuzi shpërthen në Kuvend Deputeti Kujtim Gjuzi ka deklaruar sse në rast se nuk merren parasysh kërkesat e 8 partive të vogla, atëherë edhe ai do
Menjëherë pas takimit me Kim, Rama bën lëvizjen e papritur Pas takimit të Ramës me ambasadoren amerikane Yuri Kim, kryeministri ka bërë një lëvizje të pa paralajmëruar. Kryemin
Mbyllet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, vendimi që i kalon Kuvendit Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta ka mbyllur pas pothuajse një viti punimet. Në fundi
Përçarje pranë takimit me Ramën, opozita në Kuvend heq Hajdarin nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari është hequr si përfaqësuese e opozitës parlamentare në Këshillin Politik. Ka qënë vetë opozi
Emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardh
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
Ligjet vetëm për popullin, si shkuan në Kuvend pa maska Rama me shokë Ditën e sotme Parlamenti zhvilloi sot seancën e Kuvendit, por ajo që u vu re është fakti se edhe pse ambient i mbyllur n
Hajdari nga Kuvendi: Nuk besoj te Edi Rama, listat duhet të hapen 100% Deputetja Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend nga ku ka deklaruar se ajo nuk beson te kryeministri Rama dhe
Meta kthen në Kuvendi ligjin e rëndësishëm për mediat Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish në Kuvend ligjin mbi kufizimet që u vendiosen ndaj mediave, programeve televizive
Deputeti i AAK i infektuar me koronavirus prezent ne seancën e Kuvendit Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj dha lajmin se është i infektuar me koro
Deputeti i Kuvendit të Kosovës me koronavirus: Prej meje nuk ka shans ta marrë askush virusin Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook ka njoftua
Sulmet e meshkujve ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli te Vjosa Osmani Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipëris
Përplasja me deputetin e LDK-së, Vjosa Osmani e padit për kërcënim Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka shkruar në Facebook se ka hapur rast ndaj deputetit të LDK-së në polici
Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv