999 rezultate për

kuvend

Meta i kthen një tjetër ligj Kuvendit Presidenti i Republikës, Ilir Meta riktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin e ndryshuar për pronat e paluajtshme shtetëro
Pendarovski sot ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev është i vendosur për të marrë mandatin për formimin e Qeverisë, pasi që koalicioni i udhë
VV-së i duhen edhe 9 nënshkrime për thirrje të seancës që të rrëzohet Qeveria Hoti Nënkryetarja e Kuvendit Arbërie Nagavci ka numëruar edhe njëherë argumentet të cilat sipas saj tregojnë se kjo qeveri du
Shpallet në kërkim babai i deputetit të Kuvendit Eshtë shpallur në kërkim babai i deputetit të Kuvendit, Klajdi Qama. 61-vjeçari, Selim Qama është administrator i su
Sot konstituohet kuvendi i ri në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të zhvillohet seanca konstituive e parlamentit të ri, të dale nga zgjedhjet e parakohs
Nard Ndoka: Po të ishte Berisha në vend të Bashës do t'a kishte djegur Kuvendin Ish-deputeti Nard Ndoka ishte i ftuar në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” ku foli për votimin e ndryshimeve kushtetuese n
Ndryshimet kushtetuese, reagon ashpër Presidenti Meta Presidenti Meta ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet kushtetuese për të cilat vendosi sot Kuvendi. Sipas kreut t
Rama "plas" batutën: Nëse Mit' hat Frashëri do ishte në Kuvend, ai do të ishte Myslim Murrizi Ka nisur me batuta fjalën e tij në Kuvend kreu i qeverisë, i cili duke u ndalur te figura e Mit’hat Frashërit, që ishte
Murrizi i ashpër në Kuvend: Dilni t’u tregojë populli këllqet Deputeti i opozitës në Kuvendin e Shqipërisë, Myslim Murrizi me tonë të forta në Kuvend, duke u deklaruar i kënaqur me a
Kuvendi voton ndryshimet Kushtetuese, Basha hedh hapin e radhës Sot Kuvendi pritet që të votojë ndryshimet Kushtetuese, teksa kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë rreth orës 12:30
Alimadhi i shkujdesur në Kuvend, kolegët i kërkojnë të vendosë maskën Kreu i Ballit Kombëtar, deputeti Adriatik Alimadhi i cili u prek nga koronavirusi dhe u desh të kalonte shumë ditë në sp
"Keni katër firma të falsifikuara", Kujtim Gjuzi braktis Kuvendin Deputeti Kujtim Gjuzi e ka braktisur sot Kuvendin duke deklaruar votën kundër ndryshimeve kushtetuese që pritet të votoh
Meta nxjerr videon e rrallë teksa Kuvendi miraton ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Presidenti Ilit Meta ka publikuar një video nga tubimi i 2 Marsit, teksa Kuvendi po diskuton për miratimin e ndryshimeve
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Të martën, seanca e parë konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Kuvendi i Maqedonisë së Veriut informon se të martën (4 gusht) në orën 12:00, do të mbahet seanca konstituive për përbër
Përplasje në Kuvend për tenderat, Lleshaj kapet me Murrizin Gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka pasur edhe një shkëmbim replikash mes kryetarit të grupit demokrat Myslym Murrizi
Valteri kërkesë Kuvendit: Të na bëhet tamponi të gjithëve Në seancën e sotme, deputeti Halit Valteri tha në fjalën e tij se kur të mbarojë senca të gjithëve duhet tu kryhet tampo
Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës, çfarë do diskutohet Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e radhës sot në ora 11:00. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Kryeministrit.
Rama: Më 30 Korrik Kuvendi voton hapjen e listave Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik duke thënë se më 30 Korrik, Kuvendi d
"Përplasje fizike LDK-VV në Kuvend", Gashi e mohon Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, në një përgjigje për xpress ka mohuar që të jetë përfshirë në një incident br