999 rezultate për

kuvend

Ligji antishpifje, KE kërkon nga Kuvendi të mos votohet "Nxis Kuvendin që të heqë dorë nga ky projekt ligj..." Këshilli i Europës ka reaguar me një deklaratë për ligjin për
Zgjedhja e anëtarëve të KQZ, Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm Kuvendi ka miratuar Komisionin e posaçëm parlamentar që do të zgjedhë trupën e KQZ-së së re. Konkretisht 95 deputetë
Kuvendi i Kosovës sot me dy seanca, çfarë pritet të diskutohet Sot Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë dy seanca ku fillimisht do të ketë vazhdim të seancës plenare me pikat e mbetura n
Kërkohet shkarkimi i Ramës në Kuvend: Fjalimi që mund t'i kushtojë shumë Një debat që ka patur në Kuvend me deputetin Adriatik Alimadhi, duket se do t'i kushtojë shumë kryeministrit Edi Rama.
Diskutimi për pronat në Bruksel, Zyra e Presidenti: Kuvendi ta ndalojë Hotin Zyra e Presidenti përmes një komunikate për media ka thënë se hapja e temave në Bruksel si çështja e asociacionit dhe të
"Luftë" jashtë Kuvendit, këto janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhe
Nis sesioni i ri parlamentar, deputetët me maska në Kuvend Sot, në orën 17:00 ka nisur zyrtarisht seanca plenare dhe sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Fillimisht Kreu i Kuven
Deputetët kthehen nga plazhi, Kuvendi nis sot seancën plenare Pas pushimeve verore, sot Kuvendi i Shqipërisë nis sesionin e VII të legjislaturës së IX në seancë plenare. Kryetari
Osmani e zhgënjyer: Delegacioni i Kosovës nuk i solli vendit ato që i premtoi Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë se njohja nga Izraeli është një prej njohjeve më të rëndësishme që i ka ardh
Vjosa Osmani e prerë: Marrëveshja me Serbinë duhet të kalojë nëpërmjet Kuvendit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të ndara ambasadoren finlandeze Pia Stjernval dhe shef
Ndahet nga jeta ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Eshtë ndare nga jeta inxhinieri i njohur dhe ish-deputeti i Kuvendit shqiptar, Ndue Totraj. Lajmin e kanë bërë të dit
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi Qeverinë e re, këta do të jenë ministrat Parlamenti i Maqedonisë së Veriut me 62 vota votoi Qeverinë e re. Nga 113 deputetë të pranishëm, 62 votuan për Qeveri
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut deri në mesnatë duhet të votojë qeverinë e re Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën ka vazhduar debatin për votimin e qeverisë së re që do të drejtohet nga Zoran Z
Qeveria e re, Zaev tregon nga Kuvendi sfidën e pare Seanca e formimit të qeverisë së re në parlamentin maqedonas ka nisur një orë me vonesë. Në fillim të saj, i mandatua
Zaev sot dorëzon në Kuvend propozimin për Qeverinë e re, ja kush do jenë ministrat Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot pritet që në Kuvend të dorëzojë propozimin për përbërjen e re qeveritare. Zaev k
Zaev paraqet sot në Kuvend përbërjen e qeverisë së re Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev pritet që sot në orën 11:00 të paraqesë në Kuvend propozimin për përbërjen e Qeverisë së
U mbajtën gjysmën e rrogës nga COVID-19, Murrizi e Roshi kërkojnë me ngulm pagën dhe shpërblimet Në muajin mars, kur nisi edhe pandemia e Covid-19, me një vendim të marrë nga byroja e kuvendit, u vendos që deputetëve
Deklarata e fortë e Trump: Ëndrra juaj amerikane do të vdesë! Shtëpia e Bardhë – Vetëm pak minuta pasi delegatët në Kuvendin Kombëtar Republikan në Sharlot të Karolinës së Veriut, i
Kuvendi i Kosovës pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 për qind të agjendës
Meta nuk ka të ndalur, i kthen një tjetër ligj Kuvendit Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj në Kuvend. Më një njoftim npërmjet Presidencës, Meta shkruan se ligji