999 rezultate për

kushteve

Ballkani në BE pas plotësimit të kushteve Duke i komentuar raportet për progresin e vendeve të Ballkanit Perëndimor, të cilat Komisioni Evropian i publikoi dje, a
Aksion për ndalimin e tregëtimit të mishit jashtë kushteve higjieno-sanitare Agjencia e Mbrojtjes së Konsumatorëve, së bashku me Inspektoriatin e Ndërtimit dhe Policinë Bashkiake, ka nisur sot aksi
NAAC apel për plotësimin e 12 kushteve Këshilli kombëtar shqiptaro amerikan i kërkon Parlamentit të ratifikojë amendamentet kushtetuese për imuntietit, drejtës
LDK: Qeveria e paaftë për plotësimin e kushteve për liberalizimin e vizave Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka akuzuar qeverinë se është e paaftë për të plotësuar kushtet që par
Banka Botërore jep 37 milionë euro për Kosovën Banka Botërore jep 7 milionë euro më shumë kundrejt 30 milion sa i kishte planifikuar Qeveria e Kosovës. Pra, janë gjith
Arrestimi i policëve, Rama: Akti i Serbisë i rëndë dhe provokativ Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar sot realizimin në kohë të reformës zgjedhore. Në një konferencë për mediat se
Dy minatorë asfiksohen në galeri Edhe pse është paralajmëruar shumë herë që jeta e minatorëve në Bulqizë është e rrezikuar për shkak të mungesës së kusht
Problemet në stadiume, shtyhen dy ndeshje të Seria A Reshjet e dendura të dëborës që kanë përfshirë Italinë kanë çuar në pezullimin e disa ndeshjeve për javën e 21 të kampio
Fyle: Kandidatura me përmbushje të kushteve Serbia mund t’a marr statusin e kandidatit për antarësim në BE, poqese me kohë i përmbush të gjitha kushtet.Kështu ka de
Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë, kundër kushteve të Berlinit Afati i fundit për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare në Serbi është 6 maji 2012. Pra, ato duhet të shpallen ditëve të p
Inspektimi i kushteve në shkolla, mungese infrastrukture Gjatë një investigimi të bërë nga autoritete të Komisionit Europian ne bashkepunim me perfaqesues te Ministrise se Arsim
Mungesa e kushteve Bisedimet me Serbinë pa kushte për Serbinë janë sinjal për Serbinë që ajo s’ka nevojë të ndryshojë. Serbia, e këtillë çf
Berisha: Arsimi t’i përshtatet kushteve të tregut Kryeministri i vendit, Sali Berisha, në mbledhjen e sotme të qeverisë u ndal në arsimin universitar dhe atë profesional.
Maqedonia larg kushteve të BE-së Njohësit e zhvillimeve ndërkombëtare kanë vlerësuar se Maqedonia duhet të përmbush kushtet tjera të nevojshme për anëtar
kreu i minatorëve, takim në kryeministri Kreu i konfederatës së minatorëve, Kol Nikolla ka zhvilluar një takim me këshilltarin juridik të kryeministrit Berisha.
Orban: Shqipëria në BE pas plotësimit të kushteve Kryeministri hungarez Viktor Orban në një konferencë për shtyp me kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha, deklaroi se S
Jahjaga: Asgjë nuk del mbi ligjin Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka thënë se shtimi i numrit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, por edhe sigurimi i ku
AKR kunder bisedimeve me Serbine pa plotesimin e disa kushteve Aleanca Kosova e Re (AKR) vlerësoi të enjten se pala kosovare nuk duhet të pranojë asnjë lloj b
Osmani: Qeverisja aktuale s'ka bere sa duhet per permiresimin e kushteve te jeteses Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e ADK-së, Rexhep Osmani, mbajti takim me banor&e
Pritet vendimi i Hagës mbi lehtësimin e kushteve të lirimit të Ramush Haradinajt Avokatët mbrojtës të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftojnë se gjatë javës së ardhshme pritet vendim