999 rezultate për

kushteve

Pas reshjeve të shiut kryeqyteti vuan mungesën e ujit Për shkak të kushteve të rënda atmosferike prej ditës së djeshme, UKT ka njoftuar mungesën e ujit në shumë zona të kryeq
Qeveria gjen shkaktarin e përkeqësimit të kushteve për të bërë biznes në vend Për qeverinë nuk është aspak shqetësues fakti që Shqipëria ka humbur 35 vende në renditjen për lehtësirat në bërjen e bi
Vokshi: Rama përgjegjës për mungesën e kushteve të nëntokës Deputetja demokrate Albana Vokshi, me anë të një prononcimi për mediat është ndalur në ngjarjen tragjike në minierën e B
Shkupi vendos sot, emigrantët 72 orë për të kërkuar statusin e azilit Qeveria e Maqedonisë do të vendosë sot lidhur me valën masive të emigrantëve ilegal që kanë përfshirë vendin. Planifi
Lehtësohen procedurat për qytetarët që marrin kredi Bankat në Maqedoni kanë lehtësuar kushtet për kredi për popullatën në tremujorin e fundit të vitit 2014. Por për ndërmar
40 vjeçari hidhet nga pallati për shkak të kushteve të rënda ekonomike Për shkak të kushteve të rënda ekonomike, një 40 vjeçar nga Elbasani i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga kati i tre
Lista Serbe në qeveri të Kosovës godet Luginën (VIDEO) Marrëveshja e nënshkruar e koalicionit qeverisës me listën Serbe ka prekur qytetarët e Luginës së Preshevës. Gani Kra
Pas konsultimit me Beogradin, Lista Serbe bind qeverinë e Kosovës Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi janë dorëzuar përballë kushteve të vëna nga partia e minoritetit serb në Kosovë, Lista Serb
Shqipëria merr grantin 1 mln euro për TAP Instrumenti i Investimeve për Ballkanin Perëndimor miraton grantin prej 1.1 milion eurosh dhënë qeverisë shqiptare për h
Miratohet vendimi për përmirësimin e kushteve të sigurisë në plazhe Këshilli i Ministrave mori sot vendim për sigurinë në det, plazhe, në ujërat e brendshme në thellësi të territorit dhe g
Depresioni, mund të eleminohet nga një çip në tru? Sipas një programi të ri hulumtimi, çrregullimet psikiatrike mund të trajtohen me një çip të vogël të implantuar në kafk
Inspektoriati i punës inspektime në Kukës Kreu i Inspektoriatit Shtetëror të Punës Dritan Ylli gjatë një turi takimesh në qytetin e Kukesit, bëri një vizitë inspe
Berisha në Facebook: Të ngrihemi kundër paktit qeveri - FMN Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje që qytetarët të ngrihen kundër paktit qeveri - FMN. Ai gjithashtu ka ftuar
Ylli vizitë në minierën e Bulqizës Kreu i Inspektoratit Shtetëror të Punës, z.Dritan Ylli i shoqëruar nga drejtues të tjerë të këtij institucioni, zhvillua
Galatasaray-Juventus, sot në 14:00 Juventusi priste nxehtësin e ferrit të tifozëve të Galatasray në “Telekom Turk Arena” në sfidën vendimtare për kalimin n
Bashkia vazhdon punën për hipotekimin e apartamenteve Bashkia e Tiranës përmes nënkryetarit Eno Bozdo njoftoi sot se ajo po përmbush me seriozitet angazhimin e kryetarit të B
Avokati i Popullit apel vendorëve: Furnizoni me ujë të pijshëm banorët Institucioni i Avokatit të Popullit, në funksion të ushtrimit të kompetencave kushtetuese dhe ligjore, për mbrojtjen e t
Ministrat e BE-së nuk diskutojnë për Maqedoninë Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk diskutohet për Maqedoninë, por do të diskuto
Nëse dialogu dështon do të përkeqësohet veriu i Kosovës Gazeta amerikane Wall Street Journal ka shkruar një artikull për situatën mes Kosovës dhe Serbisë. Ajo shkruan se dështi
Nëse kushtet nuk plotësohen, statusi i kandidatit nuk do të kalojë Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi në një prononcim për mediat, u shpreh sot se afati kohor për plot