999 rezultate për

kushteve

Kontrata e Visar Ganiut për Arsimin (FOTO LAJM) Në projektin me 11 shtylla të kadidatit për kreun e Çairit, Visar Ganiu i jepet një rendësi e vecantë arsimit. Sipas
Balla i përgjigjet prerë PD-së: S’jemi shtojcë e kushteve tuaja Ka përfunduar Konferenca e Kryetarëve e mbledhur nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Pas mbledhjes e cila zgjati r
Të burgosurit e Idrizovës ngrihen në revoltë, kërkojnë përmirësimin e kushteve Sipas disa informacioneve të publikuara sot në media, në burgun e Idrizovës po zhvillohet një revoltë nga ana e të burgo
Helmimi i dibranëve nga tortat: Tmerr, u zgjuam të zverdhur Pronari i pastiçerisë në Peshkopi është proceduar penalisht pasi akuzohet se ka shitur ëmbëlsira jashtë kushteve higjien
Aksident zinxhir mes 40 automjeteve në Sllovaki, 24 të lënduar Më shumë se 20 persona kanë mbetur të plagosur të enjten në një aksident zinxhir të rreth 40 automjeteve në autostradën
E TMERRSHME/ 48 ushtarë të UÇK-së u vetëvranë për shkak të kushteve të rënda ekonomike Rreth 48 ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë bërë vetëvrasje që nga përfundimi i luftës, për shkak të gje
A do arrijë Gruevski të formojë qeverinë e ardhshme pas kushteve të partive shqiptare? Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO-DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgje
Rikthehen reshjet intesive në veri të vendit Gjatë pasdites të së premtes, në veri të vendit parashikohet të rikthehen reshjet e dendura të shiut. Instituti i Gjeosh
Schroeder: Shqipëria ka nevojë për investime, me rëndësi krijimi i kushteve I pranishëm në Forumin Ekonomik Shqiptaro-Gjerman, kryeministri Rama ka deklaruar se marrëdhëniet tregtare e diplomatike
Shehu: Prioritet krijimi i kushteve për arsimim dhe mundësive për punësim Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, Sherefedin Shehu, së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zh
Mogerini: Liderët të nisin një dialog për krijimin e kushteve për zgjedhje kredibile Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini, në pres konferencën pas përfundimit të mbledhj
Thaçi takon zyrtarin e Brukselit: Nuk ka zgjedhje pa plotësimin e kushteve Drejtori i Drejtorisë për zgjerim në Komisionin Evropian, Christian Danielsson, është takuar me liderin e PDSH-së, Mendu
Kryente shpërthime jashtë kushteve teknike, pranga 43-vjeçarit në Sarandë Policia e Sarandës ka arrestuar një 43-vjeçar i akuzuar për "Shkelje të rregullave për lëndët plasëse dhe djegëse". Mëso
LSDM: 5 qershori, datë po aq e sigurtë sa 24 prilli "5 qershori është po aq datë e sigurt për mbajtjen e zgjedhjeve në Maqedoni sa ishte edhe 24 prilli". Kështu tha sot
LR-PDSH: Prioritet plotësimi i kushteve, pastaj zgjedhjet Lëvizja për reforma PDSH apelon partitë politike në vend dhe sidomos garniturën qeverisëse VMRO-BDI që t’i shmangen poli
E bujshme, Arshavin drejt transferimit në Maqedoni Dikur një ndër talentet më premtues në Europë, ndërkohë që sot përflitet shumë se është shumë pranë Vardarit në Maqedoni
Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve, letër kryeministrit të ri Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani i ka shkruar një letër kryeministrit të ri, Emil Dimitrie
22 të lënduar nga 57 aksidentet e 24 orëve të fundit Referuar kushteve atmosferike, gjendjes së rrugëve si dhe aksidenteve të raportuara gjatë 24 orëve të fundit, Policia e
Mustafa takim me ministrat përgjegjës për liberalizimin e vizave Kryeministri Isa Mustafa po zhvillon një takim me ministrat që kanë përgjegjësi kyçe për përmbushjen e tetë kushteve të
Vizat për Kosovën, Bushati: I mundshëm plotësimi i kushteve, liberalizimi i afërt Një ditë pasi Komisioni Europian i dha Kosovës shansin e liberalizimit të vizave në 2016 në përmbushje të disa kushteve,