999 rezultate për

kushteve

Policia e Kosovës apel vozitësve: Kini kujdes Policia e Kosovës ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar gjatë ngasjes së automjet
Vetëm fjalë, asgjë konkrete për ta gjobitur Bechtel Enkën Veturat e qytetarëve të Kosovës as vitin e kaluar nuk arritën të qarkullojnë në autostradën “Arbën Xhaferi” siç ishte pr
E tmerrshme, këtë vit vdiqën 4500 emigrantë për një jetë më të mirë Qindra mijëra njerëz u detyruan të largoheshin nga vendlindjet e tyre këtë vit për shkak të kushteve të këqija ekonomike
Athina: Maqedonia po vepron sipas kushteve tona Burimet nga Qeveria në Athinë për agjencinë ANA-MPA, kanë bërë të ditur se amendamentet për ndryshimin e Kushtetutës së
"Ne nuk jemi bankomat", rinis protesta e studentëve në Tiranë (VIDEO) Studentet për të tretën ditë me radhë janë ngritur në protestë kundër tarifavee të larta. Marshimi sapo ka nisur dhe
Lavrov: Pranojmë marrëveshjen Kosovë-Serbi vetëm nëse është sipas kushteve të Beogradit Moska do të jetë e gatshme të shqyrtojë në mënyrë konstruktive zgjidhjen për marrëdhëniet me Kosovën, nëse (zgjidhja) do
Probleme me higjenën, mbyllet ende pa filluar gjimnazi në Klos Gjimnazi "Shaban Çollaku" do të qëndrojë i mbyllur për 5 ditë për shkak të probleme me godinën sa i përket kushteve higj
Dalin pjesë nga Asociaiconi, a do t'i nënshtrohet Haradinaj kushteve skandaloze të tyre? Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qe
Vetëm kuvendi do të përfitojë nga Transmetuesi Publik në Maqedoni Vetëm Kuvendi i Maqedonisë si propozues i autorizuar ka përfshirje privilegjuese në shërbimet që ofrohen nga radiodifuzu
Kujdes çfarë hani! Bllokohet "fast-food-i" në Shëngjin Në kuadër të masave të përforcuara për mbarëvajtjen e sezonit turistik, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konstatuar një
A po e sheh këtë pamje Haradinaj, gruaja nga mjerimi hidhet në rrotat e makinës Një grua është shtrirë në mes të rrugës, duke kërkuar nga veturat që ta shkelin. Arsyet e këtij veprimi duket se janë
Anullohet miqësorja Kosovë-Iran, shkak vënia e kushteve Federata e futbollit të Kosovës ka njoftuar se ndeshja miqësore Kosovës me Iranin nuk do të zhvillohet. Ky anullim vj
Gjuriç: Asociacioni po bëhet sipas kushteve tona Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, u ka thënë medieve serbe se ekipi drejtues është duke
Serbët nuk heqin dorë, kërkojnë Asociacionin sipas kushteve të tyre Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka siguruar se Serbia dhe serbët e veriut nuk do të pranojnë asgjë më pak se një a
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
AKK kundër monopolit në homologimin e automjeteve Autoriteti Kosovar i Konkurrencës po kundërshton monopolin, tashmë e disa vite, në homologimin e mjeteve. AKK mendon
KE: Maqedonia në përmbushje të mëtejshme të kushteve për liberalizim të vizave Maqedonia, Shqipëria, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi dhe Serbia edhe më tej i përmbushin kushtet për liberalizim të viz
Shtyhet ndeshja e Serie A, shkaku i kushteve atmosferike Është shtyrë për 24 orë ndeshja ndërmjet Genoas dhe Atalantas Tashmë është zyrtare, ndeshja ndërmjet Genoas dhe Atala
Maqedonia zotohet për plotësimin e kushteve të NATO-s Detyrimet tona ndaj NATO-s deri në Samitin e rradhës në korrik të vitit 2018 do të plotësohen, por në procesin e pranimi
Sipas kushteve ruse, sportistët kosovarë nuk janë të barabartë me të tjerët Sportistët e Kosovës vazhdojnë të përballen me telashe të natyrës politike. Sa herë që ngjarjet mbahen në vende që nuk e