999 rezultate për

kushteve

Moti i keq, Policia e Kakavijës: Shmangni udhëtimet drejt Greqisë Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër deklaron se ditën e sotme autoritetet e Policisë greke, në bazë
-56 gradë, kafshët ngrijnë nga i ftohti (VIDEO) I ftohti ekstrem që ka mbuluar Kazakistanin, me temperature deri në -51°C , ka rezultuar fatal për disa kafshë të ndrysh
Përkeqësimi i ndjeshëm i motit, pezullohet lundrimi i mjeteve të peshkimit në Vlorë Në bazë të parashikimit të kushteve hidrometeorologjike për 48 orët e ardhshme në portin e Vlorës dhe jashtë saj është p
Si pandemia thelloi problemin e mungesës së kushteve të punës në industrinë fasone 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri nga korriku i vitit të kaluar nuk kanë përfituar asnjë ndihmë
Shtyhen aktivitetet sportive në Shqipëri për shkak të kushteve të vështira atmosferike Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme shtyrjen e rifillimit të aktivitetit për
Përkeqësimi i motit, pezullohet për tri ditë lundrimi në portin e Vlorës Lundrimi i mjeteve të vogla detare në Vlorë, është pezulluar përgjatë 72 orëve të ardhshme si pasojë e përkeqësimit të m
Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë Moti i keq në Vlorë ka pezulluar lundrimin e mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit. Sipas parshikimit të kushteve h
Erëra të forta dhe rrebeshe shiu, paralajmëron Drejtoria e Përgjithshme Detare Që prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu, erë dhe stuhi. Për shkak të kësaj situa
Cikloni në Detin Jon, Drejtoria Detare paralajmëron përkeqësim të motit Edhe pse krijimi i ciklonit në ujërat e detit Jon nuk përbën rrezik serioz për Shqipërinë, Drejtoria e Përgjithshme Deta
Basha reagon pas Yuri Kim: Çdo vonesë dhe zvarritje e GJK na mban larg BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së Yuri Kim për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke thënë se funk
Shtohen kushtet për Shqipërinë, si do jetë rruga për në BE Janë shtuar sërish kushtet për rrugën e Shqipërisë në BE. Parlamenti Europian miratoi te enjten, amendamentin me 15 k
Kryemadhi: Tani është radha e qeverisë për plotësimin e kushteve të Bundestagut Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e arritur mes maxhorancës dhe
Moti i keq, pezullohet nisja e tragetit të linjës Brindisi-Vlorë Trageti i linjës Brindisi-Vlorë nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak të motit të keq nuk do të niset nga
INTERVISTA/ Pollo: Negociatat, vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve të Bundestagut Gjerman Politikani Genc Pollo ish-deputet e ish-ministër i PD shpreson në vendimin pozitiv të Këshillit Europian në pranvererën
Tre qëndrimet për negociatat me Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë në Bundestagun gjerman Ndryshe nga Maqedonia e Veriut për të cilën ka vetëm një rekomandim për qeverinë federale që të miratojë hapjen e negoci
Vendimi i CDU/CSU për negociatat me BE, reagon Basha: Shtimi i kushteve tregon hapa prapa “Çelje negociatash për Shqipërinë pas plotësimit të kushteve”. Është ky vendimi i grupeve Parlamentare të Koalicionit
Moti ndryshon papritur, kështu pritet të jetë koha nesër Dita e nesërme do të sjellë rrebeshe shiu në të gjithë territorin si dhe ulje të temperaturave në të dyja ekstremet.
Depolitizimi i Byrosë për Siguri Publike, në interes të qytetarëve Ndonëse emërimi i drejtorit të BSP-së është i rregulluar me ligj dhe ndonëse krahas kushteve të përgjithshme janë definu
300 infermierë u larguan nga Kosova këtë vit për shkak të pagës dhe kushteve Rreth 300 infermierë, konsiderohet të jenë larguan këtë vit nga Kosova, për të kërkuar punë në vendet perëndimore. Në Fe
Mot i paqëndrueshëm, si do të luhaten temperaturat sot Vijon ndikimi i kushteve atmosferike të paqëndrueshme mbi territorin shqiptar duke kushtëzuar kthjellime të pakta dhe vr