999 rezultate për

kushtetuese

NATO: Ushtria e Kosovës formohet pas ndryshimeve kushtetuese Krijimi i Ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese, në vazhdimësi është kundërshtuar nga Lista Serbe, e cila p
Meta flet për faljen e detit dhe tregon vijën e kuqe Kreu i Shtetit Ilir Meta në një deklaratë për shtyp ka dhënë përgjigjen për plotfuqinë qe i ka kerkuar ministri i Jashte
Të tjera ndryshime kushtetuese për çështjen e emrit vijnë nga greqia Akademia greke e shkencave dhe arteve (AGSHA)ka komentuar bisedimet për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë
Albulena nuk heq dorë që Haradinajt të mos i rritet paga mijëra euro Deputetja e Vetëvendosjes, ka treguar se dje, ka pranuar nga Gjykata Kushtetuese, komentet e kryeministrit Ramush Haradi
Dha dorëheqjen, ndërpritet vettingu për gjyqtarin e Kushtetueses Për Besnik Imerajn, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndërprerë vetingun për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese i
Qeveria rrezikon të mbetet pa zv/kryeministra Gjykata Kushtetuese është në proces të vendimit se funksioni zëvendëskryeministër nuk ekziston në sistemin ligjor. Parti
Kryeministria i reagon AKK-së: Kemi të drejtë ligjore që Haradinajt t'i rritet paga Agjensia Kundër Korrupsionit ditën e kaluar mori vendimin se qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj e ka të paligjshëm
FSK-ja do të transformohet me ose pa ndryshime kushtetuese Kryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Sigurinë dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haxhi Shala
Burg të përjetshëm për vrasje, gjykata rrëzon Frrokun Ditën e sotme gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e bërë nga i dënuari me burgim të përjetshëm Arben Frroku. I ar
Basha ngre tonet në Kuvend: Marku ka kyer akte antikushtetuese Seanca e parë e Kuvendit këtë vit ka nisur si gjithmonë me debate dhe replika mes opozitës dhe qeverisë Rama. Ka qen
Osman Kadriu dhe Darko Kostadinovski gjykatësit e rinj të Kushtetueses Kuvendi i Maqedonisë me 65 vota pro dhe asnjë kundër ka zgjedhur për gjykatës kushtetuese Darko Kostadinovskin, ndërkaq
SHBA: Të mos festohet Dita e Republikës Serbe Ambasada e SHBA në Sarajevë njoftoi sot se festimi zyrtar i Ditës së Republikës Serbe është jo kushtetues dhe se qëndrim
A do të zyrtarizohet gjuha shqipe në komunën e Strugës? Statuti i ri i komunës së Strugës i cili në formën e draft- propozimit ishte vendosur për votim në seancën e fundit të k
Dreshaj ankohet në Gjykatën Kushtetuese Pas refuzimit të ankesës nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa si dhe Gjykata Supreme, Aleanca për Ardhmërinë e
Haradinaj i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për punëtorët e Fabrikës së Gypave Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar sot Gjykatës Kushtetuese për të kërkuar sqarim rreth obligimev
AAK nuk dorëzohet, ankohet në Kushtetuese për Istogun Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), ka pranuar zyrtarisht vedimin e Gjykatës Supreme e cila refuzon ankesën e AAK-së
Vetëvendosje e dërgon në Gjykatën Kushtetuese pagën e Haradinajt Deputetja e VV’së Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se ajo ka dorëzuar na Agjencinë Kundër Korrupsion vendimin e Qeverisë
Plas keq mes Kryemadhit dhe Ngjelës: Nuk jam injorant unë, s'jam Rama Tensioni në sallën e Kuvendit gjatë fillimit të javës së sotme është zhvendosur edhe në studiot televizive. Përballë
PDK ankohet në Gjykatën Kushtetuese për Prizrenin Shaqir Totaj kandidati i Partisë Demokratike e Kosovës, për kryetar të Komunës së Prizrenit në zgjedhjet lokale, ka para
LSI i hap luftë ambasadorëve: Jeni të korruptuar Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama është treguar i papërmbajtur në lidhje me ambasadorët e huaj në Tiranë duke i cilësuar a