999 rezultate për

kushtetuese

Vorpsi dhe Xhafellari gati për detyrën, kush do qëndrojë në Kushtetuese Një ditë pas betimit, anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë paraqitur sot në punë. Ora 7:56 mbërrin Arta Vorpsi, e cil
Meta nuk mban më: Ndërkombëtarët sytë tek xhepi i tyre Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të premten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për
Doris Pack reagon pas betimit të gjyqtares para noteres: Parodi! Europa të reagojë Ish-Eurodeputeteja gjermane Doris Pack ka reaguar në lidhje më ngërçin ku është përfshirë Shqipëria në lidhje me Gjykatë
Kush është Ardian Dvorani, që shkaktoi krizën e tanishme kushtetuese Njolla më e madhe që po i vendoset reformës në drejtësi, e cila ka degraduar në pikën e betimit të gjyqtarëve kushtetues
BE: Zgjidhni konfliktin, gjykata jetike për qytetarët Bashkimi Evropian u bën thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërj
Kuvendi e quan "nul" dekretin e presidentit për Xheferllarin Janë zbardhur detaje mbi rezolutën që do të diskutohet nesër në Kuvend në lidhje me propozimin e presidentit Ilir Meta
Rezolutë për në Kuvend, nesër pritet qëndrimi i PS për Kushtetuesen Ditën e nesërme pritet që në orën 10:00 Kuvendit të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar mbi funks
Meta përjashton zyrtarisht Vorpsin, thërret për betim 3 kandidatët për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka njoftuar për betim 3 kandidatët e Kushtetuese, por kjo thirrje nuk ka vlerë për Arta Vorpsin.
Ngjitur shiten xhupa dhe bëhen grafi, këtu u betua Arta Vorpsi Arta Vorpsi u betua para noteres duke marrë detyrën si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Betimi u bë sot tek noterja Miran
Basha: Duan gjyqtarë që falen natën në Surrel, Kushtetuesja do jetë kukull e regjimit Kryedemokrati Lulzim Basha ditën e sotme është takuar me qytetarët e Sarandës, ku nuk nguroi të prekte dhe ccështjen e R
Arta Vorpsi sfidon hapur Metën: Betohet tek noterja si anëtare e Kushtetueses Arta Vorpsi është betuar përpara noteres si anëtare e gjykatës kushtetuese. Ajo ka njoftuar institucionet kushtetues
"Ushtar i verbër i partisë", kryetari i KED reagon ashpër pas akuzave të Metës Deklaratat e Metës në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, nuk janë pritur aspak mirë
Emëroi Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese, Meta tregon arsyet Presidenti Meta dekretoi ditën e djeshme për në Kushtetuese gjyqtaren Marsida Xhaferllari dhe arsyet pse, ka vendosur t'
Klodiana Lala: Pse nisi “lufta” për Kushtetuesen, ku gaboi Meta Gazetarja Klodiana Lala foli këtë mbrëmje në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në NeWs24, për debatin mes
VOA: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos pro
Shmang përgjigjen, Meta nuk jep asnjë datë për zgjedhjet në Shkodër e Vorë "Kemi çështje më të rëndësishme ndërtimin e Gjykatës Kushtetuese sipas Kushtetutës" Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur
Meta i përgjigjet KED: Lojëra mafioze me afatet, nuk bëj veprime anti-ligjore Presidenti Ilir Meta ka akuzuar hapur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi duke thënë se ndoqi një rrugë jo të drejtë në dë
Frikë nga Drejtësia? Kush është gjyqtarja që ndezi gjakrat mes Metës e maxhorancës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Por pas këtij
Kushtetuesja tani mund të funksionojë, por sfida fillon me betimin para Metës Marsida Xhaferllarin nuk ka se çfarë ta ndalë për të qenë anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Asaj i takon të betohet pa
Përplasjet me KED, Meta dekreton Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese pas përplasjeve të vazhdueshme