999 rezultate për

kushtetuese

Debate tek Komisioni i Ligjeve, befason Tahiri me propozimin Edhe pse u zotuan të gjithë, që tri organet e vetingut do të kenë mbështetje financiare dhe me burime njerëzore pa kufi,
Konjufca do e dërgojë Veselin në Gjykatën Kushtetuese Deputeti i VV-së, Glauk Konjufca e ka lëshuar mbledhjen e kryesisë së kuvendit pasi thotë se aty po bëhet presion nga kr
"LSDM mashtron shqiptarët me ligjin e gjuhëve" Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në intervistën për emisionin 200 në Alsat-M ka thënë se ligji për gjuhët është a
Taksa e fshehtë, sa do të rritet çmimi i karburantit Pikave të shitjes së karburantit u kërkohet të paguajnë një tarifë të lartë “licencimi” nga pushteti vendor, në masën 3
Bëhuni gati për rritje të re të çmimit të karburanteve Pikave të shitjes së karburantit u kërkohet të paguajnë një tarifë tëlartë “licencimi” nga pushteti vendor në masën 3 mi
Skenaret e dështimit të ligjit për gjuhët në Maqedoni Ligji për Gjuhën Shqipe ka nxitur shumë debate për shkak të rëndësisë që ka në raportet ndëretnike në Maqedoni. Teksa
Kjo është rruga e zhbllokimit të institucioneve Pas dy palë zgjedhjesh të fundit, sebep për ngërçet afatgjate në procesin e konstituimit të institucioneve të reja janë
Gjykata Kushtetuese i përgjigjet ambasadës amerikane e britanike Zgjedhja e kryetarëve të Gjykatës Supreme dhe asaj të Apelit është bërë sipas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese. Kë
Ndërkombëtarët të shqetësuar për emërimet e Gjyqësorit në Kosovë Ambasada e Shteteve të Bashkuara, ajo e Britanisë së Madhe dhe zyra e Bashkimit Europian në Prishtinë kritikuan të premt
Pas LAA-së, Pacolli ia mëshon edhe PAN-it Pas ultimatumit ndaj LDK-së një javë më parë për të ndihmuar në zhvillimin e seancës konstituive, kreu i AKR-së, Behgjet
LAA-ja e VV-ja i drejtohen Gjykatës Kushtetuese Dështimi i katërt për formimin e institucioneve të vendit ka acaruar koalicionin LAA. Ky koalicion ka paralajmëruar
Deputeti i LDK-së i propozon LAA-së dhe VV-së një "kurth" për PAN-in Deputeti i LDK-së, Arben Gashi sot, pasi dështoi seanca konstituive e Kuvendit në mungesë të koalicionit PAN, ai i bëri
Zyberi: Ligji avancon gjuhën shqipe por nuk e zyrtarizon (VIDEO) Partitë politike opozitare ende nuk kanë dalë me reagime lidhur me propozim-ligjin për gjuhët në pritje të marrjes së pr
Mustafa-PAN-it: Mos e mbani vendin peng Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa iu ka thënë PAN-it, që ta shfrytëzojnë të drejtën që e ka dhënë G
Dorëhiqet gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Një prej anëtarëve të Gjykatës kushtetuese ka dhënë dorëheqjen gjatë ditës së sotme, pasi ka njoftuar dhe presidentin Il
SHBA vendos në listën e zezë presidentin e Venezuelës SHBA-të morën vendim për të zbatuar sanksione ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, pas votimit popullor të mb
SHBA-të sanksionojnë 13 zyrtarë të Venezuelës Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka sanksionuar 13 zyrtarëve të Venezuelës, teksa presioni bie në President
Meta paralajmëron lëvizjet e parë, çfarë do ndodh me ministrat e përfolur? (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka folur sonte ne intervisten me gazetarin Sokol Balla, edhe per dekretimin e qeverise se re, pasi
Venezuela e quan brutal paralajmërimin e Trumpit për sanksione ekonomike Qeveria e Venezuelës ka reaguar ndaj kërcënimeve, sipas saj “brutale dhe imperialiste” të paraqitura nga Presidenti i Sh
Thaçi: Do të veprojë sipas Kushtetutës për mandatin e qeverisë Në intervistën dhënë për emisionin Argumet Plus, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të respektojë në plo