999 rezultate për

kushtetuese

Dërgohet në Kushtetuese fitorrja e Shpend Ahmetit në Prishtinë Arban Abrashi, ish-kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka treguar se sot kanë dorëzuar
Zaev: Ligji i gjuhëve do të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese Shumica parlamentare do të ngrejë iniciativë në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me vendimin e presidentit Gjorgje Ivanov,
Ligji i gjuhëve, Zaev e çon Ivanovin në Gjykatë Kushtetuese Shumica parlamentare do të ngrejë iniciativë në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me vendimin e Presidentit Ivanov i cili v
Nënkryetari i KQZ nën hetim për tenderin 60 milionë lekë Nënkryetari i KQZ-së dhe kandidati për në Gjykatën Kushtetuese, Denar Biba, është vënë nën hetim administrativ nga Agjen
Kushtetuesja në krizë, Bashkim Dedja ka një apel të fortë Gjykata Kushtetuese tashmë ka hyrë në krizën më të paprecedentë që prej krijimit të saj pas vitit 1990. Tashmë rrezik
Xhaferi: Presidenti Ivanov ka përgjegjësi kushtetuese që të nënshkruajë ligjin e gjuhëve Presidenti i shtetit ka përgjegjësi kushtetuese që të nënshkruajë ligjin i cili me shumicë të deputetëve është votuar në
Marrëveshja e demarkacionit mund të pezullohet, dërgohet në Kushtetuese Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të dërgojë në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për demarkacion të kufirit ndërmjet
Ndjekje penale për zyrtarin e lartë, reagon vetë Ymeraj Dorëheqja është parë si një shpëtim për shumë nga anëtarët e gjykatës për t'i shpëtuar sitës së drejtësisë. Një ndër
Lista me emrat e kandidatëve për në Gjykaten Kushtetuese Lista me 20 emra që do të kanditojnë për postet vakante në Gjykaten Kushtetuese ka mbërritur në Kuvend dhe ku afati i fu
Qeveria asnjë veprim për Asociacionin, a do ta mbajnë atë që hodhi Gjykata Kushtetuese? Qeveria nuk ka treguar kur do të lejojë ekipin menaxhues që të nisë hartimin e statutit të Asociacionit të komunave me s
Një shqiptar zgjidhet gjykatës në Gjykatën Kushtetuese të Maqedonisë Gjatë ditës së sotme, në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, Naser Ajdari u zgjodh sot gjykates në Gjykatën Kushtetuese
U largua nga Kushtetuesja, ndërpritet vettingu për gjyqtarin Imeraj Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ndërprerjen e vettingut për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imer
Ismaili zëvendëson Dardhishtën në Gjyktën Kushtetuese Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta mbajë mbledhjen e 3 të, në rend dite të së cilës janë Propozimi për zgje
Gjyqtarja e dënuar për korrupsion ankohet në Kushtetuese Ish-gjyqtarja e Lartë, Majlinda Andrea i shtohet ping-pongut që po lozet prej muajsh mes Gjykatës së Lartë dhe Krimeve t
LISTA/ Kush janë 38 kandidatët për dy vende në Gjykatën Kushtetuese 38 juristë kanë vendosur të aplikojnë për dy vende vakante në Gjykatën Kushtetuese. Ditën e sotme Presidenca ka bërë
Në këtë muaj fillojnë ndryshimet kushtetuese për formimin e ushtrisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë parakalimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës për nder të Dhjetëvjetorit të Pa
NATO: Ushtria e Kosovës formohet pas ndryshimeve kushtetuese Krijimi i Ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese, në vazhdimësi është kundërshtuar nga Lista Serbe, e cila p
Meta flet për faljen e detit dhe tregon vijën e kuqe Kreu i Shtetit Ilir Meta në një deklaratë për shtyp ka dhënë përgjigjen për plotfuqinë qe i ka kerkuar ministri i Jashte
Të tjera ndryshime kushtetuese për çështjen e emrit vijnë nga greqia Akademia greke e shkencave dhe arteve (AGSHA)ka komentuar bisedimet për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë
Albulena nuk heq dorë që Haradinajt të mos i rritet paga mijëra euro Deputetja e Vetëvendosjes, ka treguar se dje, ka pranuar nga Gjykata Kushtetuese, komentet e kryeministrit Ramush Haradi