999 rezultate për

kushtetuese

Arta Vorpsi sfidon hapur Metën: Betohet tek noterja si anëtare e Kushtetueses Arta Vorpsi është betuar përpara noteres si anëtare e gjykatës kushtetuese. Ajo ka njoftuar institucionet kushtetues
"Ushtar i verbër i partisë", kryetari i KED reagon ashpër pas akuzave të Metës Deklaratat e Metës në lidhje me procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, nuk janë pritur aspak mirë
Emëroi Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese, Meta tregon arsyet Presidenti Meta dekretoi ditën e djeshme për në Kushtetuese gjyqtaren Marsida Xhaferllari dhe arsyet pse, ka vendosur t'
Klodiana Lala: Pse nisi “lufta” për Kushtetuesen, ku gaboi Meta Gazetarja Klodiana Lala foli këtë mbrëmje në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në NeWs24, për debatin mes
VOA: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos pro
Shmang përgjigjen, Meta nuk jep asnjë datë për zgjedhjet në Shkodër e Vorë "Kemi çështje më të rëndësishme ndërtimin e Gjykatës Kushtetuese sipas Kushtetutës" Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur
Meta i përgjigjet KED: Lojëra mafioze me afatet, nuk bëj veprime anti-ligjore Presidenti Ilir Meta ka akuzuar hapur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi duke thënë se ndoqi një rrugë jo të drejtë në dë
Frikë nga Drejtësia? Kush është gjyqtarja që ndezi gjakrat mes Metës e maxhorancës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Por pas këtij
Kushtetuesja tani mund të funksionojë, por sfida fillon me betimin para Metës Marsida Xhaferllarin nuk ka se çfarë ta ndalë për të qenë anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Asaj i takon të betohet pa
Përplasjet me KED, Meta dekreton Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese pas përplasjeve të vazhdueshme
Kuvendi votoi: Kush janë anëtaret e reja të Kushtetueses Me 105 vota pro dhe dy kundër, asnjë abstenim Kuvendi votoi Elsa Toskën për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Ndërk
Hajdari për Kushtetuesen: Po i bëjmë hile njëri-tjetri, të gjejmë gjuhën Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend në lidhje me kandidaturat për gjykatën kushtetuese. Sipas saj palë
Balla e thotë troç: Meta synon dërgimin e bashkëjetueses së ish-deputetit demokrat në Kushtetuese Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur presidentit të Republikës Meta pwrsa i pwrket ngri
Murrizi: Disa hajdutë të korrin jonxhë në Tërbuf Gjatw seancws sw sotme plenare, deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit foli për zgjedhjen e anëtarëve të Gjykat
Meta sulmon KED pasi nuk e pyeti për Kushtetuesen: Kuvendi të ketë kujdes Duket se përplasja mes Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe Presidentit Meta po thellohet. Javën e shkuar, KED publiko
KED boton në Fletoren Zyrtare listën e kandidatëve, Arta Vorpsi rezulton e para Sot është botuar në fletoren zyrtare lista përfundimtare për vendin vakant të Gjykatën Kushtetuese, ku lista kryesohet n
Ngërçi me Gjykatën Kushtetuese, KED i përgjigjet Metës Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i është përgjigjur Presidentit të Republikës, Ilir Meta lidhur me mospranimin nga ana e
Shqiptari zgjidhet në krye të Gjykatës Kushtetuese në Maqedoninë e Veriut Një gjykatës shqiptar për herë të parë është zgjedhur në krye të Gjykatës Kushtetuese në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjal
Meta shpall listën me 6 kandidatën për Kushtetuese Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpallur listën me gjashtë kandidatë, që kërkojnë të zënë një vend në gjykatën Kush
Besnik Muçi zgjidhet i pari anëtar i Kushtetueses, betohet para Metës Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si d