999 rezultate për

kushtet

Do vrisnin Selën, por të akuzuarit nuk ndihen fajtorë Të akuzuarit për ngjarjet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, të cilët akuzohen për r
Marrëveshja me Kosovën duhet të ndryshojë edhe Kushtetutën e Serbisë (VIDEO) Nënshkrimi i një dokumenti juridikisht obligues me Kosovën, për Serbinë do të nënkuptonte edhe ndryshimin e Kushtetutës
Po na vrasin! Shihni kushtet skandaloze ku gatuanin lokalet e "luksit" në Llogara AKU ka bllokuar dy lokale në Llogara, kjo pasi janë gjetur në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare. Por jo vetë
Kushtet skandaloze të Qendrës Shëndetsore në Drenas Objektet shëndetësore në Kosovë nuk po përmbushin aspak kriteret që mund të ketë një spital apo Shtëpi e Shëndetit, për
Vetëvaret në kasollen e bagëtive, e gjejnë familjarët të pajetë Pamje të rënda kanë qenë ato, kur familjarët kanë gjetur të vetëvarur në kasollen e bagëtive, 39-vjeçarin. Ngjarja ka
Gjermania kërkon urgjent funksionimin e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë Ambasadorja e Gjermanise deklaron se procesi i vetingut po përparon me sukses dhe nxit krijimin sa më shpejt të këshilla
Emërohen gjyqtarët e rinj të Kushtetueses Presidenti i së Kosovës, Hashim Thaçi ka emëruar gjyqtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ceremonia e bet
Referendumi dërgohet në Gjykatën Kushtetuese Partia Levica te Gjykata Kushtetuese ka dorëzuar iniciativë për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë së vendi
LDK e çon në Gjykatë Kushtetuese Thaçin për shkak të deklaratave për ndryshimin e kufijve Lidhja Demokratike e Kosovës sot është deklaruar rreth zhvillimeve më të fundit në Kosovë. Pas mbledhjes së sotme të Kry
Simiq e thotë qartë: Asociacioni u hartua pa marrë parasysh Gjykatën Kushtetuese Përfaqësuesi i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë sot se Ekipi Drejtues i Asociacionit të Komunave serbe (AKS) projektstat
Nesër dorëzohet Asociacioni anti-kushtetues, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Të shtunën kalon afati katërmujor i Bashkimit Evropian për hartimin e draftstatutit të Asociacionit të Komunave me Shumi
Ministri i Haradinajt e thotë qartë: Asociacioni nuk do të bëhet sipas Kushtetueses Hartimi i Statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe do të përfundojë brenda afatit të caktuar - më 4 gusht,
Vapë e shi, në këto zona sot priten rrebeshe Shqipëria vijon në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësirat lokale shfaqen në zonat malore duke rrezikuar
Temperaturat po prekin ekstremet, ky është moti për ditën e sotme Shqipëria paraqitet në kushtet e motit të kthjellët deri pas mesditës së mërkurë, ku vranësira lokale shfaqen në zonat m
Haradinaj jep fjalën se Asociacioni po themelohet sipas kushtetutës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka dhënë ndonjë datë të sigurt se kur do të kryhet projekt-statuti i komun
Këto janë kushtet që i ka vënë Juventusi mbrojtësit Leonardo Bonuccit Juventusi po mendon rikthimin e Leonardo Bonuccit. Mbrojtësi është më i bindur se kurrë për t’u rikthyer te Juventusi.
Rikthehet makthi për Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese “Ishte si të kaloje varrin për së gjalli” do të deklaronte kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, disa ditë pasi
Chelsea i plotëson kushtet Sarrit, gati të ndërtoj një dyqan për pirjen e cigares Gjigandët e Premier Leagues, Chelsea thuhet se po kërkojnë të ndërtojnë një për pirjen e duhanit në Stamford Bridge për
Nxitoni të aplikoni, Kuvendi hap vend pune Ngërçi i krijuar në sistemin e drejtësisë dhe mbetja e vendeve vakante në shumë gjykata ka bërë që Kuvendi të hap aplik
Agim Çeku: FSK po transformohet në heshtje Në pamundësi të ndryshimeve kushtetuese për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura, autori