999 rezultate për

kushtet

Zaev: Të mos e prishim miqësinë me Greqinë Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bas
Zaev ende nuk e konfirmon se janë siguruar votat Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e n
Asociaiconi nuk do të bazohet te kushtetuta, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Kompetencat që do t’i ketë Asociacioni/Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe kanë thelluar përplasjen mes presidentit Th
Mësohet dita që do të përcaktojë fatin e Maqedonisë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi për të hënën, 15 tetor, e ka caktuar seancën në të cilën në rend dite do
Zaev beson se do të triumfojë demokracia dhe e ardhmja në Maqedoni Qytetarët të cilët vendosën të marrin pjesë në referendum, me mbi 90 për qind dhanë udhëtregues të qartë ku duhet të lëv
Këto janë ndryshimet kushtetuese që i hapin të ardhmen Maqedonisë Maqedonia ka miratuar projektligjin mbi ndryshimin e emrit. Pas kalimit në qeveri, projektligji është dorëzuar në Kuvend
Kërcënohen me jetë deputetët e VMRO-DPMNE që përkrahin të ardhmen Deputetët e VMRO-DPMNE-së, me të cilët ka disa ditë që kolegët e tyre nga LSDM-ja dhe BDI-ja i shohin edhe njëherë argum
Seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Maqedonisë Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot në orën 16:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme ku në rend dite pika e vetme
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
Pa marrëveshje me Greqinë s'ka të ardhme për Maqedoninë! Faktori ndërkombëtar pas përfundimit të referendumit në Maqedoni në të cilin shumica e qytetarëve të cilët dolën në voti
Nuk plotësohen kushtet e sigurisë, derbi Tirana-Partizani në rrezik Ndeshja midis Tiranës dhe Partizanit është e shumëpritur prej një kohe të gjatë. Historia, rivaliteti dhe bukuria e kësa
Zaev: Me një amendament në Kushtetutë do të ndryshohen katër gjëra Kryeministri Zoran Zaev sonte deklaroi se katër gjëra do të ndryshohen në Kushtetutë përmes miratimit të një amendamenti
Nuk justifikoi shtëpinë 140 mijë euroshe, shkarkohet gjyqtari i Kushtetueses Gjykatësi i Kushtetueses Fatmir Hoxha është rrëzuar edhe nga KPA. Ai kishte ankimuar vendimin e KPK, por KPA e ka gjy
Gjykata Kushtetuese i thotë "po" referendumit, opozita me shpatulla pas murit Gjykata Kushtetuese me 7 vota “për” dhe 2 “kundër” e ka hedhur iniciativën për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjsh
Aeroporti i ri përfshihet nga protesta të dhunshme ende pas nisur punë Mijëra punëtorë kanë protestuar në aeroportin e ri të turqisë për kushtet e këqija të punës ndërsa 17 prej tyre u plagos
Zaev: Ndryshimet kushtetuese do të bëhen të ditura pas referendumit Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se menjëherë pas referendumit të 30 shtatorit do të nisin përgatitjet për ndryshime
A do të zbrapset sërish qeveria për themelimin e ushtrisë? Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit p
Sala kujtohet më në fund: Telefononi këto numra nëse televizori nuk ju kap stacionet Që prej ditës së djeshme mijëra familje në Shqipëri nuk munden të shohin televizor për shkak të kalimit nga transmetimi
Johnson: Brexit, një jelek me eksploziv i mbështjellë rreth kushtetutës Boris Johnson e ka sulmuar planin e Brexit-it të kryeministres Theresa May duke e përkufizuar si “një jelek me eksploziv
MJERIM/ Shihni kushtet çnjerëzore ku jeton familja në Shijak (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video nga një familje në Shijak. Familja në fjalë jeton në kushte t