999 rezultate për

kushtet

Deklaratat e Metës, reagon Patozi: Ishte i rënduar, të aplikohet testi mendor Duke iu referuar fjalës së Presidentit Meta, Astrit Patozi, i ftuar në Top Talk, u shpreh se në Shqipëri mund të aplikoh
Meta i hap luftë Sorosit dhe Ramës: Nuk jam Gruevski unë, kemi për ta parë (VIDEO) Presidenti Meta ka mbajtur një fjalim tepër të fortë nga Presidenca duke lëshuar akuza ndaj Geroge Soros dhe Edi Ramës.
Juventus mendon rikthimin, Buffon vendos kushtet e çuditshme Një kontratë e veçantë për Gianluigi Buffon. Portieri italian është një hap larg kthimit në Juventus, pas një sezoni në
Këshilli Ndërfetar thirrje politikës: Krijoni kushtet që shqiptarët të jetojnë normalisht Për herë të parë në historinë e vendit tonë, Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë ka zhvilluar Konsultimet Kombëtare të të gj
Rama: Procesi i shkarkimit të Metës nuk kthehet pas Kryeministri Rama është shprehur i vendosur që të vazhdojë me procesin e shkarkimit të presidentit Meta. I pyetur drejtp
Gjermania thirrje para zgjedhjeve: Të ngrihet Gjykata Kushtetuese Lidhur me situatën politike në Shqipëri ka reaguar edhe shteti gjerman ku nëpërmjet ambasadores Susanne Schüt, i është b
Lleshaj shkarkon kryebashkiakun, çfarë thotë Kushtetuta (FOTO LAJM) Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, njoftoi sot se do të kërkojë shkarkimin e kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef
Vendimi i Gjykatës Kushtetuese i ka dhënë fund rolit të Thaçit në dialogun, Kosovë-Serbi Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese i dha fund edhe rolit të presidentit Hash
Buffon pranon kushtet e Juventusit, gati rikthimi Ditët e fundit, ka qarkulluar lajmi i bujshëm se Gianluigi Buffon do të kthehet te Juventusi. Portieri u largua para
Ekipi negociator shpallet anti-Kushtetues Gjykata Kushtetuese sipas një aktgjykimi të sapo shpallur, e kanë shpallur Ekipin negociator në dialogun me Serbinë, eki
Zyrtari i lartë i KiE: Reflektoni, nuk ka demokraci pa opozitën dhe pa Gjykatë Kushtetuese Senatori Manuel Vescovi, njëherësh edhe zëvendës/president i delegacionit italian të Këshillit të Evropës, i ka bërë ape
7 "urdhëresat" e Moisiut Ish-presidenti Alfred Moisu ka deklaruar se vendi ndodhet në një krizë politike që sa vjen dhe po përkeqësohet, teksa ka
Bashkitë e opozitës janë të vendosura: Me 30 qershor nuk ka zgjedhje Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjs
Theo pranë Milanit, dalin kushtet e transferimit pas takimit me Maldinit Theo do të shkojë në Milan në formë huazimi dhe do të fitojë 2 milionë euro në sezon. Përveç Dani Ceballos, duke se d
Rama po përgatit tërheqjen, e vërteton kjo deklaratë e Majkos Zhvillimet më të fundit duket se po bëjnë që palët të shkojnë në në marrëveshje. Por deri tek marrëveshja duhet përgatit
48 orë në birucë pa asnjë kontakt! PD reagon për kushtet e mbajtjes së Bardh Spahisë Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia gjendet prej 48 orësh në birucë sipas selisë blu dhe nuk i lejohet kontakti me person
Sot 11 vite nga hyrja në fuqi e Kushtetutës Vetëm katër muaj pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, më 15 qershor të vitit 2008, ka hyrë në fuqi kushtetuta e saj e
Ceka thumbon Ramën: Nëse "Skënderbeu" është trim e ka kollaj të ndryshojë Kushtetutën (VIDEO) Politikani Neritan Ceka ka qënë mbrëmë i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora ku nuk nguroi të ironizonte kryeminis
Rama kërkoi shkarkimin, vjen reagimi nga Presidenca: E themi ne kur mbahen zgjedhjet Këshilltarë të Presidentit të Republikës Ilir Meta kanë dalë në një konferencë për shtyp pak minuta pas miratimit të rez
Rudina Hajdari: Rezoluta pa vlerë juridike, zgjedhjet muajin tjetër Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, e konsideron të pavlerë rezolutën e Partisë Socialiste për vendimin e I