999 rezultate për

kushtet

Dy kushtet që Mourinho kërkon nga Real Madridi Pak kohë më parë pak kush ka mundur ta mendojë dhe besojë se Jose Mourinho mund të rikthehet te Real Madrid, pas atij la
Nesër është ditë vendimtare për marrëveshjen e Prespës Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen e Prespës së nënshkruar
Sela takohet me një zyrtar të rëndësishëm në NATO Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela nesër do të takohet me shefin e misionit të NATO-s dhe zyrës pēr li
Për herë të parë në historinë amerikane, një kongresmene betohet në Kuran 23 vjet pasi e braktisi një kamp refugjatësh në Kenia të Afrikës, Ilhan Omar u bë kongresmenja e parë amerikane me mbule
LDK shpall kushtet për pjesëmarrje në dialog Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo
Zaevit i rrezikohen votat e ASH-së për ndryshimet kushtetuese Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, sot në konferencë për shtyp deklaroi se partia e tyr
Për herë të parë një shqiptar do të bëhet president i përkohshëm në Maqedoni (FOTO LAJM) Qeveria maqedonase do të iniciojë ndryshime të reja kushtetuese për zgjedhjen e presidentit në Kuvend, në rast se opozit
Kushtetuesja i kërkon llogari Thaçit për marrëveshjet ndërkombëtare Gjykata Kushtetuese ende nuk i ka kthyer përgjigje presidentit Hashim Thaçi në kërkesën e tij për të sqaruar nëse marrëv
Ish-mbrojtësi i Interit: Nuk i lexoja fare kontratat kur i firmosja Shumë pak mund ta besojnë por është e vërtetë. Ish- lojtari i Milanit dhe Nigerisë, Taribo Uest, kishte një ves shumë të
LDK dhe VV dërgojnë Thaçin në Kushtetuese Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje thonë se do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese lidhur me vendimin
Serbët zbulojnë kushtet e Haradinajt, ja si do të ndodhë normalizimi Gazeta e njohur serbe, BLIC ka publikuar disa nga kushtet që sipas saj ia ka ofruar Ramush Haradinaj Serbisë për njohjen
ASH paraqet dy amandamente për ndryshimet kushtetuese Ndonëse Maqedonia ka njohur Kosovën shtet dhe Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ka miratuar rezolutë për marrëdhëniet e
Nuk kanë faj studentët, këto janë kushtet mizerje të laboratorëve (FOTO LAJM) Kërkimi shkencor është fjalë e huaj për studentët, ndërsa laborantët pranojnë që për shkak të mungesës së fondeve bazën
Mbërriti faza finale, së shpejti Maqedonia ndryshon emrin zyrtarisht Procesi i ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjen e Prespës pas pesë debateve të mbajtura publike që i organiz
Aleanca dhe Lëvizja Besa me qëndrime unike për ndryshimet kushtetuese Nga Konferenca e djjeshme e organizuar nga Qendra për marrëdhënie ndërkombëtare e studime ballkanike me Lidhjen e Dias
Xhaferi tregon datën kur do të votohet marrëveshja historike Të hënën, më 17 dhjetor do të fillojë debati i komisionit për propozim amendamentet e kushtetutës, deklaroi sot kryetari
Ironi therëse! Pankartat pikante të studentëve kundër oligarkisë (FOTO LAJM) Studentët janë derdhur edhe sot rrugëve të Tiranës dhe qyteteve të tjera duke kundërshtuar tarifat e studimit në univers
Ali Ahmeti takohet me ambasadorin e BE-së Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka pritur sot në takim pune ambasadorin e Bashkimit Evropi
"Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës" Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit t
Etapat që po kalon Marrëveshja e Prespës Pas debatit treditor në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë janë konfirmuar Draft-amandamentet, me të cilat do të bëhen