999 rezultate për

kushtet

Zbardhen 9 kushtet që Gjermania i ka vendosur Shqipërisë për hapjen e negociatave Grupet parlamentare qeverisëse në Gjermani, kanë autorizuar Qeverinë e Kancelares Merkel që të miratojë negociatat e an
Frika nga tërmetet, banorët krijojnë kushtet për të fjetur jasht (FOTO LAJM) Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qyte
Kushtet skandaloze në burgje, KiE i jep shuplakë qeverisë Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin t
Jeni gati për Lotarinë Amerikane? Kur fillojnë aplikimet dhe cilat janë kushtet e pranimit Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzim
DW: 10 kushtet e Merkelit për Ramën që të hapen negociatat Grupi më i madh parlamentar i CDU/CSU, në Gjermani po diskuton një paketë me 10 kushte për t’i dhënë “PO” Shqipërisë për
Vendi vacant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi publikon listën e 6 kandidatëve Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur 6 kandidatët për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese. Emrat që kanë shprehur int
Gjykata e Strasburgut kërkon të dhëna për të shkarkuarit nga Vettingu Plot 15 pjestarë të sistemit të drejtësisë kanë depozituar çështjet e tyre në Gjykatën e Srtrasburgut pas skualifikimit
Superfoto në kushtet e shtëpisë, ju duhet një aparat dhe fantazia e kësaj modeleje (FOTO LAJM) Ka modele, por ka edhe Modele. Kihmberlie, një grua me një sens të jashtëzakonshëm stili, është një nga këto të fundit.
Meta: Nesë Venecia thotë se kam shkelur Kushtetutën, largohem Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka folur sot nëse do të japë dorëheqjen ose jo, nëse Komisioni i Venecias e gjen në sh
Gara për Gjykatën Kushtetuese, KED publikon pikët e kandidatëve Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përfunduar procesin e pikëzimit për 6 kandidatët e 4 vendeve të lira në Gjykatën Kus
Negociatat, Basha nga Brukseli: Shqipëria nuk i ka përmbushur kushtet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë
KED e përjashton nga gara për Kushtetuesen Zhaklina Peton Gjyqtarja Zhaklina Peto fitoi të drejtën në gjykatë që të vlerësohej si kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Por Këshilli
Pagesë për shqiptarët që jetojnë në Itali, kushtet për ta përfituar Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, por rezultojnë pa të ardhura, ose me të ardhura të ulëta për të përb
Kushtetuesja rrëzon Haradinajn për interpretim të dorëheqjes Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës e ka cilësuar si të papranueshme kërkesën e Ramush Haradinajt, lidhur me atë
Shtyhet procesi i pikëzimit për kandidatët e Kushtetueses, çfarë e shkaktoi ngërçin Vendimi i Gjykatës Administrative të Apelit, që prishi vendimin e moslejimit të kandidimit për pedagogen e Magjistraturë
Qeveria në largim e Haradinajt në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen Qeveria në largim e Kosovës nuk i di ende kompetencat e saj pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministri
Kuvendi shpall vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese (Kriteret e kandidatit) Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar hapjen e garës për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, e cila është prej muajsh jashtë funk
Çudi në Poloni, ky është fshati ku prej 9 vitesh nuk ka lindur asnjë djalë (FOTO LAJM) Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë por është bërë një domosdoshmëri në kush
Ambasada e SHBA nxjerr videon: Ja si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale (VIDEO) Ambasada e SHBA ne vendin tone eshte ndalur sot ne menyren e funksionimit te GJykates Kushtetuese ne Shqiperi. Permes
Gjykata Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës që të shpal