999 rezultate për

kurtin

"I kam dërguar 3 ftesa", Thaçi tregon kur e pret në zyrë Albin Kurtin Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi ka thënë se do ta presë në zyrën e tij për ta mandatuar kandidatin e Vetëvendosjes pë
"Kur vjen puna për të qeverisur Kosovën, ndarja e karrigave ka rëndësi", Rama thumbon keq Kurtin dhe Mustafën Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka thumbuar jo pak kreun e VV-së, Albin Kurti dhe liderin e LDK-së, Isa Mustafa, pas dë
Pas dy refuzimeve, Thaçi fton sërish në takim Kurtin Pas dy ftesave të refuzuara, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dërguar sërish ftesë për takim liderit të Lëvizjes
Haradinaj këshillon Kurtin të mos i zhgënjej qytetarët (VIDEO) Nëse Albin Kurtit i duhen pak vota për ta marrë postin e kryeministrit, ato do të ia garantojë Ramush Haradinaj. Hara
Kërcënoi me vdekje Albin Kurtin, arrestohet anëtari i Nismës Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti i cili kërcënoi Albin Kurtin me anë të një statusi në “Facebook’ është arre
Bastiset shtëpia e Haxhi Hotit që kërcënoi Albin Kurtin, Policia jep detaje Sot është bastisur shtëpia e anëtarit të partisë Nisma Socialdemokratie, Haxhi Hotit, pasi i njëjti përmes një shkrimi n
Nisma distancohet nga komenti i anëtarit të saj për Albin Kurtin Nisma Socialdemokrate është distancuar nga komenti që anëtari i saj, Haxhi Hoti, e ka bërë ndaj të parit të Lëvizjes Vet
Deputetët e Fatmir Limajt tregojnë nëse do ta votojnë Albin Kurtin për kryeministër Haxhi Shala, deputeti i Nismës Socialdemokrate, thekson që ende nuk ka një vendim nga subjekti politik të cilit i takon
Thaçi fton në zyrë Kurtin President i Kosovës Hashim Thaçi do të takohet për herë të parë kryetarin e LVV-së Albin Kurtin. Takimi pritet të mba
LDK nuk tërhiqet: Pas Konjufcës, paralajmërojnë se do ta votojnë edhe Albin Kurtin për kryeministër Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur shkurtimisht para gazetarëve pas seancës konstituive ku u zgjodhën kryetari
Pas mbledhjes së Kryesisë, Mustafa tregon ofertën për Albin Kurtin Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustaf
Rama sulmon Albin Kurtin: Fitoi zgjedhjet e kujton se do shpëtojë botën "E kam pasur simpati dhe nuk ia uroj të bëj si kryeministër dhe nuk ia uroj që bëjë atë që po bën tani..." Kryeminist
Çfarë mendonte Ibrahim Rugova për Albin Kurtin? (VIDEO) Adnan Merovci, bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, ka folur për raportet që kishte ky i fund
Flet Mustafa: LDK-së i takon presidenti (VIDEO) Isa Mustafa e konfirmoi sot se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga marrja e postit të presidentit. Por këtë
Ngërçi për koalicionin me Kurtin, mblidhet LDK-ja Lideri i LDK-ë, Isa Mustafa ka vendosur të mbarë ditën e sotme një takim të gjithë kryetarët e degëve. Në këtë mbledh
Mustafa flet para takimit me Kurtin: Do të bisedojmë, s’garantoj asgjë Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur shkurtimisht para gazetarëve derisa hyri në Kuvend të Kosoëvs, aty ku për pak minuta
Meta takon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka gjithë mundësitë të jetë shembull i mirëqeverisjes Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kry
Gjermanët i bëjnë bashkë Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin (FOTO LAJM) Në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të miqësisë dhe partneritetit Kosovaro – Gjerman, organizuar nga Ambasada e Gjer
Amerika takon Thaçin dhe Kurtin në Berlin Hendeku politik mes Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit është aq i thellë saqë do të duhet angazhim i madh amerikan në njërin
Mustafa pas takimit me Kurtin: Dallimet tona do t’i zbulojmë kur t’i përafrojmë Kryetari i Lidhjes Domkratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Alb