999 rezultate për

kurtin

Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Pompeo refuzoi të takohet me Kurtin, Hashim Thaçi bën deklaratën e fortë Ditën e sotme se Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo, refuzoi të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin.
Haradinaj paralajmëron Kurtin: Nëse e heq taksën i ndajmë rrugët shumë keq Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar shkëputje të raporteve me Albin Kurtin nëse largon taksën
"Nëse e lejojmë Kurtin, ai bën kompromise të dhimbshme me Serbinë" Ish-kryeministrti i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse ata që e kanë vënë taksën do të lejonin kryeministrin, Al
Pacolli me fjalë të mëdha për Kurtin Ish-ministri i Punëve të Jasthme Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Kryeministrit të vendit Albin Kurti, për ko
Spasovski dhe Dimitrov urojnë Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e ri të zgjedhur dje në Kosovë, Alb
Kryeministrja serbe: Jam e gatshme të takohem me Kurtin Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka deklaruar se është e gatshme të bisedojë edhe me Albin Kurtin, kryeministrin e ri t
Zbardhen SMS-të sekrete mes Thaçit dhe Pacollit për Kurtin (FOTO LAJM) Kreut të AKR-së Behgjet Pacollit i kanë dalë telashe sot pasi premtoi votën e AKR-së për qeverinë Kurti gjatë fjalimit n
Pacolli shpreh hapur mbështetjen për Kurtin: Do e votoj për Kryeministër ​Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli tha se partia e tij do të jete konstruktive në këtë legjislaturë
Mustafa: Kemi arritur një marrëveshje në dobi të Kosovës, çështja e presidentit më vonë Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se është arritur një marrëveshje me Vetëvendosjen pas një kohe të gjatë këtë mëng
Mustafa: Ka mundësi për një marrëveshje me Kurtin, nuk heqim dorë nga kryeparlamentari Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se ende ka shpresa për një marrëveshje me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. I njëjt
Më pak se pesë ditë, fillon numërimi i orëve për Albin Kurtin Nderkohe qe Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vazhdojnë të mos sprapsen nga qëndrimet e t
Mustafa flet para takimit me Kurtin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës për takimin e paralajmëruar me Lëvizjen Vet
Mustafa para takimit me Kurtin: Për marrëveshje po shkojmë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me nënkryetarin Lutfi Haziri dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë arritur n
Isa Mustafa konfirmon takimin me Albin Kurtin, do arrihet marrëveshja? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka konfirmuar se gjatë ditës së sotme do të takohet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Vjosa Osmani kritikon Kurtin: Videomesazhet nuk janë mënyra e duhur! Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në, derisa ka shtuar se këto dy javë du
Pas dorëzimit të propozimit, Hashim Thaçi fton Albin Kurtin në Presidencë Pas dorëzimit të propozimit nga LV-ja, presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar Albin Kurtin për t’ia dorëzuar dekretin presid
VV propozon Albin Kurtin për Kryeministër Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon d
Thaçi nominon Albin Kurtin si kryeministër Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka dhënë shenjat e para se do ta nominojë Albin Kurtin për Shef të Qeverisë edhe