999 rezultate për

kurtin

Ndizet derbi i Italisë, provokon Del Piero (VIDEO) Mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:45 do të luhet në “Giuseppe Meazza” deri i Italisë mes Interit dhe Juventusit.
Ramush Haradinaj lë të hapur bashkëpunimin me Albin Kurtin pas zgjedhjeve Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka vija të kuqe për asnjë subjekt politik, mirëpo, koalicionet e mundshme mund të k
Vjen një lajm shumë i keq për Albin Kurtin Njohësi i çështjeve juridike, Ehat Miftaraj, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi Qeverinë Hoti e ka një
VV-Lajçakut: Në takim me Kurtin nuk është përmendur Asociacioni Lëvizja Vetëvendosje thotë se në takimin me emisarin e BE’së, Miroslav Lacakun, nuk ka qenë temë Asociacioni. Ndrysh
Lajçak mbërrin në Kosovë, takohet edhe me Albin Kurtin I deleguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot do të jetë për një vizitë në Kosovë, ndë
Demaliaj ironizon Kurtin: 100 ditëshi i tij duket se s’do të ndodhë kurrë Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj në seancën ku po raportohet për 100 ditëshin
Vetëvendosje i përgjigjet Ramës pasi thumboi Kurtin: Je doganieri i Serbisë Përfaqësuesi i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët të dy qeve
Ramës nuk i del inati me Kurtin, e thumbon gjatë konferencës me Hotin Kryeministri Edi Rama tha se Kosova dhe rajoni nuk kanë rrugë tjetër përveç atë të integrimit, duke hedhur thumba edhe p
Rrama vlerëson qasjen e Hotit ndaj Serbisë, thumbon Haradinajn dhe Kurtin Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar progresin e bërë nga Kosova në raport me dialogun me Serbinë, duke kritikuar qasjen e
Osmani: Me LDK ka përfunduar gjithçka kur më përjashtuan, me Kurtin bashkëpunoj më vonë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është ndarë përfundimisht me LDK-në. Ajo u shpreh se është shumë vonë për
Rrëzimi i qeverisë Hoti, Vjosa Osmani tregon a ka folur me Albin Kurtin Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se ende s’ka biseduar me Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket mocionit për rrëz
Ziadin Sela: Me Albin Kurtin më lidh nevoja për ndryshim dhe koncepti i luftës kundër korrupsionit (VIDEO) Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për gjërat që ai mendon se i ka të përbashkëta me liderin e LVV
Rama në Kosovë, takon Albin Kurtin Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Mësohet se t
A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Nuk është më kryeministër, por Oriola tregon hapur simpatinë e saj për Albin Kurtin (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës votoi me 61 vota pro kryeministrin e ri Abdullah Hoti duke larguar kështu qeverinë Kurti. Shumë per
Kosova mbylli kufirin me Shqipërinë, Rama thumbon Albin Kurtin: Na hap kufijtë o Ramazon! Ditën e sotme qeveria e Kosovës dha vendimin për të bllokuar lëvizjen në kufi nga Shqipëria në Kosovë si dhe vendosi një
Pendarovski telefonatë me Kurtin, ja çfarë biseduan Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot realizoi bisedë telefonike me Albin Kurtin, krye
Kërcënuan me jetë Albin Kurtin, policia nis hetimet Kryeministri në detyrë në Kosovë, Albin Kurti ditë më parë është kërcënuar me jetë. Lidhur me këtë rast, zyra e informim
Rama akuzon Kurtin: Vetëvendosja ka ndërmarrë aksione për të rrëzuar qeverinë time Për herë të parë kryeministri Edi Rama shprehet hapur kundër Lëvizjes Vetëvendosje, madje e akuzon këtë forcë politike n
Zyrtari i Ministrisë i cili pati kontakt me Kurtin del negativ ndaj koronavirusit Zyratri i Ministritsë së Integrimeve që dyshohej se është i infektuar me koronavirus ka rezultuar negativ. Për këtë s