999 rezultate për

kurse

Këto janë dy sëmundjet që rrinë fshehur dhe pastaj ju marrin jetën Në botë ka shumë sëmundje, disa të lehta e pa komplikime, kurse disa të tjera kërcënuese për jetën e njeriut. Përderi
Kurseni së paku milionat e taksapaguesve, me të cilat presidenti i Kosovës lobon për Serbinë! Nga Enver Bytyçi Tre milion euro kushton kompania lobuese që ka paguar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për r
Sot hapen konkurset për master në UP Konkursi për pranimin e studentëve të rinj në nivelin master në Universitetin e Prishtinës, do të hapet sot me 21 shtato
Edhe pse nëndhe, mafiozët rusë fryhen me varret e tyre (FOTO LAJM) Të përjetësuar në mermer, gangsterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”. Ishin vitet e para
Berlusconi blen 90 për qind të aksioneve të Monzas Silvio Berlusconi raportohet se do të blejë më shumë 90 për qind të aksioneve të skuadrës nga Serie C, Monza. Ish-pro
Nga "Genti" tek "Diamanti" dhe "Taraboshi", cigaret që piheshin nga "të fortët" gjatë komunizmit (FOTO LAJM) Prodhimi dhe përpunimi i duhanit ka qenë mjaft i zhvilluar si sektor në Shqipëri për kushtet e kohës. Gjatë periudhës
Lushtaku si Maradona tymos puron në stadium, Thaçi duartroket kurse Veseli qesh Sami Lushtaku ishte një nga mysafirët VIP në takimin ndërmjet Kosovës dhe Ishujve Faroe në Ligën e Kombeve. Lushtaku,
Rrëqethëse, gjarpri mbështjell vogëlushen kurse të afërmit qeshin (VIDEO) Kjo video, e incizuar më 31 gusht, shfaq një vogëlush të mbështjellë në zvarranikun gjigant. Ai mbështillet në të, pa
Vajza e deputetes demokrate nuk kursehet, fotot provokuese në Instagram Ajo është një nga vajzat më të bukura të botës së modelingut dhe pse në fakt është në një moshë shumë të re. Vetëm 1
Formacionet zyrtare: Milan – Roma Milan – Roma është ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Serie A. Ndeshja që konsiderohet si kryesfida e kësaj jave, z
Ethe lufte, Japonia drejt buxhetit rekord për armatim Ministri japonez i Mbrojtjes ka kërkuar një buxhet rekord, teksa vendi përpiqet të përballet me kërcënimin bërthamor e r
Trump nuk kursen mediat, i nxjerr karton të kuq gjatë takimit me Infantinon Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka nisur një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në axhendën e numri
Drenicakja ankohet se e rreh burri, policia nuk e mban në arrest Një grua nga Drenasi ka denoncuar në Policinë e Kosovës bashkëshortin e saj, pasi që ky i fundit kishte ushtruar dhunë
Varfëria në kulm, shqiptarët shmangin mjekun e dentistin që të kursejnë “Të kemi shëndetin!”, mesa duket është vetëm një shprehje për shqiptarët. 41% e tyre kanë shtyrë vizitën ose nuk kanë sh
I quajti djalin "qorr", moderatorja shqiptare nuk kursehet ndaj fanses (FOTO LAJM) Fiori Dardha është një ndër moderatoret më të famshme në Shqipëri. Ajo është aktive edhe në rrjetet sociale ku ka mi
Kujdes, Policia e Kosovës po vendos gjoba masive Një mijë e 327 është numri i përgjithshëm i gjobave të shqiptuara nga Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të kaluara. 4
Kursejnë për t'u ushqyer, të dhëna dramatike për familjet shqiptare Në një ekonomi të konsumit, duket e çuditshme të kursyerit tek ushqimet. Megjithatë, për 38% e shqiptarëve të pyetur në
Thaçi nuk është stabil në vendime, dje ishte më serbët kurse sot me nënat gjakovare Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe një herë tregon se është i paqartë në vendime dhe flet në bazë të emocioneve.
Kaq para duhet të kurseni çdo ditë për t’u bërë milioner “Të bëhesh i pasur nuk është asgjë më shumë se të dish si të kursesh dhe të investosh” Për të ilustruar mënyrën e thj
Armina Mevlani nuk kursehet, ka dy fjalë për Lori Hoxhën Edhe pse pak njerëz e dinë në fakt mes Lori Hoxhës dhe Armina Mevlanit ka një marrëdhënie shumë të mirë. Vajzat i kom