999 rezultate për

kurora

Republika e Iliridës, Prokurora nis hetimet Prokuroria publike heton rastin e shpalljes së Republikës së Iliridës nga ana e Nevzat Halilit ditën e enjte. Nga prokur
Kurora 3 milionë dollarëshe e Krishtlindjes (FOTO-LAJM) Kjo është kurora e Krishtlindjes më e shtrenjtë e kompozuar nga lule të rralla, diamantë dhe rubinë 138 karatësh dhë esh
“Dielli rrotullohet rreth Tokës”, Miss-i heq dorë nga kurora (VIDEO) Nëpër konkurset e bukurisë, vec paraqitjes shpesh vihet në testim edhe zgjuarsia, një gjetje e shumë organizatorëve për
Një shekull pavarësi, ja axhenda e festimeve Shqiptarë nga të gjitha trevat shqiptare kanë ardhur në Shqipëri për të kremtuar ngjarjen më të rëndësishme të kombit, d
Jahjaga dhe Thaçi në Prekaz, kurora me lule ndaj dëshmorëve Presidentja Atifete Jahjaga dhe Kryeministri Hashim Thaçi kanë vendosur kurora lulesh në varrezat e dëshmorëve në Komple
5 Maji, homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve” Me rastin e ditës së 5 majit, “Ditën e Dëshmorëve”, krerët më të lartë të shtetit kanë kryer homazhe në “Varrezat e Dësh
Kurora e koncesioneve Qeveria e Kosovës e poshtëroi shtetin e Kosovës teksa merrej vesh me Serbinë dhe posaçërisht kur ia vuri Kosovës fusnotë
Kurora 8 390 000 euroshe! Një kurorë e vendosur nga ana e princeshës Katharina Henckel von Donnersmarck, ka kushtuar plot 8 390 000 euro, që është
"Kurora e Lurës" arreston 19 vjeçarin Policia e Tiranës përmes operacionit të koduar “Kurora e Lurës” ka arrestuar atorin e dytë të ngjarjes ku mbeti i vrarë
Mbyllet demonstrata-homazh e opozitës (FOTO LAJM) Mbyllet demonstrata homazh e organizuar nga Partia Socialiste në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë. Pas mëse tri
Kurora ma lule në nder të viktimave Familjarë dhe të afërm të Hekuran Dedës, Ziver Veizit dhe Faik Myrtajt, po vendosin kurora me lule në vendin ku u vranë
“28 nëntori”, Topi e Berisha vendosin kurora me lule tek “Nënë Shqipëri” Presidenti i Republikës Bamir Topi, kryeministri Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, dhe përfaqësues të
Boboshticë, dhunuan varret shqiptare, digjen kurorat e "Omonia" Nuk ka kaluar shumë kohë nga homazhet që u bënë në Memorialin e ushtarit grek në Boboshticë me rastin e Festës së Çlirim