999 rezultate për

kupa

Bëhuni gati, FIFA paralajmëron ndryshime të mëdha Futbolli që të gjithë njohim mund të pësojë ndryshime të mëdha. Fjala është për Botërorin për klube, i cili mund të zhdu
Radas: Na mungon vetëm Kupa, Skënderbeu sezonin tjetër është në Europë Te Skënderbeu besojnë te përmbysja e madhe, megjithatë me eksperiencën e tij Marko Radas kërkon kujdes dhe vëmendje maks
Simeone: Ata janë një rival me shumë histori në Evropë Diego Simeone beson se Arsenal më shumë përvojë se Atletico Madrid në kupat evropiane dhe vlerësoi shumë homologun e tij
Lika: Luftëtari mund të arrijë në Kupat Evropiane Një pikë në shtëpi me Teutën nuk i ka përmbushur pritshmëritë e tifozëve të Luftëtarit, që kërkon fitoren për zonën euro
Partizani i ri i rilindur, 3 fitore në 4 ndeshje Klevis Dalipi është heroi i Partizanit. Ekipi i tij vulosi fitoren e 3-të në 4 takime me ish ndihmësin e Starovës si tra
Zyrtare: FIFA përjashton arbitrat anglezë nga Kupa e Botës Nuk do të ketë arbitra anglezë në Kupën e Botës këtë verë për të parën herë që prej vitit 1938. FIFA ka zgjedhur 36 a
“Messi ka një pistoletë të drejtuar në kokën e tij që quhet Kupa e Botës" “Messi ka një pistoletë të drejtuar në kokën e tij që quhet Kupa e Botës dhe nëse nuk e fiton, do të qëllohet dhe do të
Partizani fiton përballjen ndaj Flamurtarit për një vend në kupat evropiane (VIDEO) Partizani ka arritur të fitojë kryendeshjen e javës së 26-të ndaj Flamurtarit, teksa fitoi minimalisht 1-0, me një gol t
Bomba e ministrit: Nxjerr Anglinë nga Kupa e Botës nëse vërtetohet kjo gjë Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, ka lëshuar një deklaratë ditën e sotme, se Anglia mund të bojkotojë Kupën e
Mziu beson në pjesmarrjen e Kamzës në Kupat e Europës: Jemi ndër më të mirët Pas ndeshjes me Lushnjën, kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, u shpreh i lumtur dhe krenar me ekipin e tij dukep
Përjashtimi i Skënderbeut nga Kupat Evropiane, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja (FOTO LAJM) Lajmi për dënimin e mundshëm të Skënderbeut nga Kupat Evropiane, për shkak të manipulimeve të ndeshjeve në Europa Leage,
Tronditet futbolli: UEFA përjashton Skënderbeun 10 vjet nga Kupat e Europës Komisioni i Disiplinës në UEFA ka marrë një vendimin tejet drastik për klubin korçar të Skëndërbeut, duke i dhënë kështu
Fitore pa vlerë, Flamurtari eliminon Partizanin nga Kupa e Shqipërisë (VIDEO) Ndeshja me Partizanit dhe Flamurtarit është mbyllur me rezultatin 2-1. e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Shqipërisë.
Taksisti shqiptar kthehet në manjak seksual në Kanada Një taksist kosovar është shpallur fajtor në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatë
Të gjithë me shpresën se Superkupa e Europës 2020 do të luhet në Arenën Kombëtare Organizimi i një evenimenti madhor, duke sjellë në Shqipëri skuadrat më të mëdha kontinentale, mbetet synimi i Federatës
Rrugëtimi fantastik në Kupat Evropiane, Skënderbeu renditet në vendin e 47-të (FOTO LAJM) Ecuria fantastike këtë sezon e Skënderbeut, teksa u kualifikua në grupet e Europa Ligës, pasi kaloi edhe 4 ture paraelim
Super Kupa 2020, Shqipëria kandidon për të siguruar finalen në Arenën Kombëtare UEFA ka bërë publike, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të qenë vende organizatore për Super Kupën e vitit 2020.
Rusia pranë përjashtimit nga Kupa e Botës pas skandalit me drogën Referuar një denoncuesi, autoritetet ruse kishin planifikuar për të manipuluar provëzat, me qëllim që asnjë futbollist r
Fansja shokon Angela Martinin Bukuroshja shqiptare Angela Martini në Instastory ka hedhur disa fotografi, të shkëputura nga replikat që një vajzë ia k
Elseid Hysaj tregon situatë momentale të skuadrës pas eliminit nga Kupa e Italisë Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj thotë se ndihet shumë mirë tek Napoli dhe se do të vazhdojë të punojë për