999 rezultate për

kupa

Tërmet te Manchester City, rrezikon përjashtimin nga Kupat e Europës Manchester City rrezikon seriozisht përjashtimin nga kompeticionet europiane. Është kjo hipoteza e nxjerrë nga mediat br
Matuidi i dhuroi për bamirësi të gjitha paratë që fitoi nga Kupa e Botës Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka treguar se i ka dhënë për bamirësi të gjitha paratë e fituara nga triumfi n
Pesë klubet të bllokuar në Tatimet E mbani mend që sezonin e shkuar Flamurtari nuk luante dot në Kupat e Europës prej problemeve financiare? Edhe që Kamza
Shkëndija eliminohet nga Kupa e Maqedonisë Shkëndija e Tetovës është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, shkruan Albeu.com. Tetovarët u mposhtën n
Super kupa e Italisë, Milan-Juventus luhet në Arabinë Saudite Tani është zyrtare: finalja e “Super Kupës” italiane do të zhvillohet në Arabinë Saudite më 16 janar, 2019. Në fushë
Griezmann i zhgënjyer: Kupa e Botës vlen më shumë se Topi i Artë Antoine Griezmann ndihet i zhgënyjyer teksa nuk e fitoi dot Topin e Artë, shkruan Albeu.com. 27 vjecari fitoi Euro
Shikoni ku do të zhvillohet Kupa e Botës e vitit 2030 Kupa e Botës është një nga evenimentet më të bukura, pasi zhvillohet 1 herë në 4 vjet. Sot është raportuar se në cil
Juve-Milan, italianët çudisin me vendin ku do të luhet Super Kupa Superkupa e Italisë 2018 mes Juventusit dhe Milanit do të zhvillohet në Gedda të Arabisë Saudite më 16 janar. Më në f
Superkupa e Europës, magjia që na pret sonte Mbrëmjen e sotme n pret një "magji" tjetër e futbollit europian. Real Madrid do të përballet me Atletico Madrid për
Derbi madrilen Real-Atletico, Superkupa e Europës është spanjolle Këtë të mërkurë në Estoni do të zhvillohet edicioni i 43-të i Superkupës së Europës, derbi madrilen Real – Atletico. Due
Superkupa e Francës, PSG dyfishon rezultatin ndaj Monacos (VIDEO) Paris Saint-Germaini ka shënuar golin e parë në finalen e Superkupës së Francës kundër Monacos me anë të një goli fantas
Zyrtare: Superkupa e Spanjës zhvillohet më 12 gusht në Marok Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka konfirmuar se Superkupa e Spanjës mes Sevillas dhe Barcelonës do të luhet në Ma
Zyrtare: Ja ku dhe kur do luhet Super Kupa e Spanjës Federata e Futbollit e Spanjës (RFEF) ka konfirmuar se finalja e Super Kupës së Spanjës 2018 do të zhvillohet në Marok,
Varane "hajmalia" e Francës, shkruan histori Raphael Varane finalen e djeshme bëri një parqitje mjaftë të mirë kundër Kroacisë, duke ndihmuar skuadrën e tij të fitoj
Ja sa kushton Kupa e Botës Trofeun e Kampionatit Botëror e ëndërron çdo adhurues i futbollit që së paku ta prekë njëherë. Këtë trofe që ne e njohim
Didier Deschamp tregon se si mund të fitohet Kupa e Botës Didier Deschamps do të kërkojë nesër të triumfojë në finalen e Kupës së Botës si trajner, 20 vite pasi e ka bërë këtë gj
Finalja e “Rusi 2018”, Kupa e Botës mbetet në Europë Tashmë të gjithë sytë e botës së futbollit janë drejtuar nga finalja e Botërorti të Rusisë që do të zhvillohet ditën e d
Te Anglia gjendet fajtori për eliminimin nga Kupa e Botës Ne Angli pas eliminimit nga Botërori që i bëri Kroacia po mundohet të gjejnë se çfarë nuk shkoi siç duhet në skuadër.
Disa nga gabimet e Brazilit që sollën eliminimin nga Kupa e Botës Brazili ishte një nga favoritët për të fituar Botërorin, por u eliminua nga Belgjika në çerekfinale. Por shihej qart
U eliminuan nga Kupa e Botës, vendoset e ardhmja e trajnerit Tite Brazili u eliminua nga Kupa e Botës pasi u përball me Belgjikën dhe humbën me rezultati 2-1. Humbja ndaj belgëve ngriti