999 rezultate për

kupa

Si të bëni një dietë të shëndetshme Çdo fillim muaji shumë nga ne i premtojnë vetes angazhime të reja për sa i përket shëndetit. Dikush premton të ndërp
Debati Rama-Bushati: Është mbushur kupa, PS të luftojë në mënyrë agresive të inkriminuarit ISh-ministri i Jashgtëm Ditmir Bushati, ka dërguar një kërkesë në selinë e PS ku kërkon trajtim në mënyrë rigoroze të pë
Superkupa, Liverpool barazon rezultatin përballë Chelsea (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të bluve të cilët treguan dicka me tepër se Liverpool në fushën e lojës. P
Zhbllokohet Superkupa e Europës, Chelsea kalon në avantazh (VIDEO) Chelsea ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Liverpool. Qendërsulmuesi Giround ka arritur të dërgojë topin n
Superkupa e Europës, Liverpool vs Chelsea: Formacionet zyrtare Sot në orën 21:00 në stadiumin “Vodafone Park” do të luhet Superkupa e Europës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Klo
Superkupa e Anglisë u vendos nga penalltitë (VIDEO) Manchester City ka fituar Superkupën e Anglisë. Kampionët e Premierligës mposhtën Liverpoolin pas ekzekutimit të pena
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Senegali dhe Algjeria sonte luajnë finalen e madhe, kontestohet Kupa e Afrikës Kupa e Afrikës do të vendoset sonte, në finalen e madhe që do të luhet mes Senegalit dhe Algjerisë. Senegali dhe Algj
E BUJSHME/ Buffon rikthehet te Juventusi Gianluigi Buffon do të rikthehet te skuadra ku u bë i famshëm, te Juventusi. Sipas Di Marzio, portieri legjendar ka p
Kupa e Amerikës/ Talenti i Brazilit realizon super gol (VIDEO) Brazili e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Kupën e Amerikës, duke e mposhtur 3-0 Bolivinë. Philippe Coutinho i
Kukësi fiton Kupën e Shqipërisë, Tirana humb kupat e Europës (VIDEO) Në "Elbasan Arena" u luajtt finalja e Kupës së Shqipërisë mes Kukësit dhe Tiranës. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjok
Kupa e Gjermanisë shkon për Bayern Munchen (VIDEO) Bayern Munichu ka arritur ta kthejë në "Allianz Arena" trofeun e Kupës së Gjermanisë, DFB-Pokal, pasi siguroi fitore me
Finalja Barcelona-Valencia, Kupa shpëton Valverden (FOTO LAJM) Barcelona – Valencia, formacionet e mundshme Sonte, nga ora 21:00 në "Villamarín", Barcelona do të kërkojë trofeun e
UEFA dënoi Manchester City-n, Juventus shpreson për Guardiolën Massimiliano Allegri ende nuk është i sigurt nëse do të vazhdojë të qëndrojë te Juventusi pas pesë vitesh apo do të prov
Lamtumirë Atletico, Godin njofton transferimin te Interi Diego Godin i thotë lamtumirë Atleticos. Mbrojtësi uruguajan në konferencën për shtyp në Wanda Metropolitano përshëndeti
Eleminimi nga Kupa e Italisë, Milanit e pëson financiarisht Një humbje dyfish e hidhur për Milanin, duke menduar edhe për premion që mund të arkëtonte duke shkuar në finalen e Kupë
Kupa e Shqipërisë, Luftëtari – Tirana e mbyllin "raundin" e parë në paqe Është mbyllur në barazim 0-0 gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Tiranës, dy skuadra që do të
Spanja kopjon Italinë, Superkupa do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës do të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tashmë pritet vetëm aprovimi i asamblesë më 29 prill, ndërsa
Çfarë ka në plan Federata Spanjolle, ku do të luhet Superkupa në 6 sezonet e ardhshme? Federata Spanjolle e Futbollit ka ndërmend të luajë Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite duke nisur nga janari i viti
Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme "Jahja Kemal" Kupa Botërore e Dijes (WSC) edhe këtë vit raundi lokal dotë zhvillohet në ShMP Jahja Kemal E themeluar në vitin 2007,