999 rezultate për

kupa

Valverde: Superkupa po luhet në Arabi vetëm për para Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ende nuk është i plotësisht i bindur nga vendimin i Federatës spanjolle për t’i
Superkupa e Spanjës, Barcelona shkon me 6 lojtarë të rinj Ernesto Valverde e ka emëruar skuadrën e Barcelonës që do të udhëtojë në Arabinë Sauditë për Superkupën e Spanjës. Në kë
Kupa "Nënë Tereza", Shqipëria dhe Kosova planifikojnë zhvillimin e kupës së përbashkët Dy presidentët e federatave të futbollit në Kosovë dhe Shqipëri, Agim Ademi dhe Armand Duka po planifikojnë të bëjnë një
Ylli i Juventusit rrezikon dënim të rëndë pas kartonit të kuq (VIDEO) Jo vetëm humbje 3-1, Superkupa te Lazio, por Juventusi rrezikon një dënim shumë të madh nga Federata. Nga trajneri Ma
STATISTIKA/ Thellohet dhimbja te Juventus, Lazio prish "lumturinë" e Ronaldos Superkupa italiane e fituar nga Lazio në Rijad të Abu Dhabit ishte historik për Cristiano Ronaldon. Portugezi luajti
Superkupa e Italisë, Juve barazon shifrat ndaj Lazios (VIDEO) Juventus e ka mbyllur në barazim 1-1 pjesën e parë në finalen e Superkupës ndaj Lazios. Është Dybala ai i cili tundi
Zhbllokohet Superkupa, Lazio ndeshkon Juven (VIDEO) Lazio ka kaluar në avantazh në finalen e Superkupës së Italisë. Është Luis Alberto ai i cili tundi rrjetën duke përi
Super Kupa e Italisë, Juventus - Lazio: Formacionet e mundshme Sot në orë 17:45, do të luhet Superkupa e Italisë ndërmjet Juventusit dhe Lacios, e ashtu si edhe në edicionin e kaluar
Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983? Kupa botërore e FIFA-s Juless Rimet më 19 dhjetor të vitit 1983 vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian fito
Kupa e Spanjës, Malaga e shqiptarëve mposhtet nga ekipi amator Malaga po kalon një moment shumë të vështirë dhe renditja në Ligën e Dytë spanjolle e tregon këtë më së miri. Skuadra
Superkupa e Italisë sponsorizohet nga firma e fuqishme Superkupa e Italisë do të marrë emër të ri. Liga Profesioniste e Serisë A arriti marrëveshjen me kompaninë e famshme të
Kupa e Italisë: përcaktohen çiftet dhe stadiumet e 1/8-ve. Ekipet "big" në lojë! Eshtë hedhur shorti i Kupës së Italisë për fazën e 1/8-ve pasi u luajt turi i katërt. Ndeshjet do të luhen ose më 15 jan
Superkupa e Spanjës, Arabia Saudite mbulon me "ar" klubet iberike Është hedhur shorti për Superkupën e Spanjës që do të zhvillohet në janar të vitit 2020. Shorti i hedhur në Arabinë S
Zogistët - promotorë të qëndresës dhe luftës kundër okupatorëve Ekrem Spahiu* Po afron 75-vjetori i tërheqjes së forcave ushtarake gjermane nga Shqipëria, i cili është një përvjetor
Shkëndija kualifikohet mes tensioneve, eleminon rivalët e përjetshëm nga Kupa (VIDEO) Shkëndija e Tetovës ka mposhtur në shtëpi Vardarin, me rezultatin 1-0 në ndeshjen e vlefshme për turin e 1/8-ve të Kupës
Kupa e Gjermanisë, Bayern Munchen e mbyll në disavantazh pjesën e parë (VIDEO) Bochum ka kaluar në epërsi kundër Bayern Munich në një ndeshje të 1/16 së finales në Kupën e Gjermanisë, e cila po zhvil
Befason Messi: Kupa e Botës? Zoti deshi kështu, nuk ndërroj asgjë Pasi është kthyer nga dëmtimi dhe ka fituar Këpucën e Gjashtë të Artë në karrierë, Lionel Messi ka thyer heshtjen për Ty
Superkupa e Italisë edhe këtë vit do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Italisë, Juventus-Lazio, do të luhet sërish në Arabinë Saudite. Ende nuk është bërë zyrtarizimi, por ky d
Superkupa e Italisë, Juve-Lazio në fund të dhjetorit: Shtyhen 2 ndeshje të Serie A Do të luhet në dhjetor Superkupa italiane, që do të shohë përballë Juventus e Lazio. Një sfidë që duhet të shkaktojë
Kupa e Shqipërisë, Partizani, Kukësi dhe Luftëtari kualifikohen në raundin tjetër! Janë luajtur sot 3 ndeshjen e kthimit në Kupën e Shqipërisë. Partizani, Kukësi dhe Luftëtari janë skuadrat që kanë ar