999 rezultate për

kupa

Si u arrit të vidhet Kupa e Botës në vitin 1983? Kupa botërore e FIFA-s, Juless Rimet, më 19 dhjetor të vitit 1983, vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian f
Kupa e Botës është mbajtur 21 herë dhe është fituar vetëm nga 8 shtete Organizimin më të rëndësishëm në botë për futboll – FIFA Kupën e Botës, deri më tani e kanë fituar vetëm 8 shtete të ndr
EKSKLUZIVE/ "Luftëtari shtëpia ime e dytë, më vjen keq për atë që ndodhi", Donald Rrapo: Me Laçin për Kupat e Europës I larguar pas 5 sezonesh të sukseshme nga Luftëtari në merkaton e janarit me shumë polemika me drejtuesit e skuadrës gji
Sneijder zbulon dhuratën që i bëri Morati për tripletën në vitin 2010 Wesley Sneijder ishte padyshim ndër futbollistët më të mirë të skuadrës së Interit në vitin 2010, kur ata zhvilluan një
Skuadrat shqiptare në ankth, "Times" zbulon 3 skenarët e UEFA-s për Kupat e Europës Në këtë moment ku gjithë kampionetet po shikojnë mundësinë e rikthimit në fushë, UEFA po shikon me kujdes edhe Kupat e E
Kupa e Mbretit/ Sociedad e Bilbao kërkojnë që finalja të luhet me shikues Real Sociedadi dhe Athletic Bilbao kanë bërë kërkesë formale të Federata e Futbollit të Spanjës, që finalja e Kupës së S
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Çeferin kërcënon klubet belge me largim nga Kupat e Europës Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) nuk e ka pritur mirë vendimin e Belgjikës për të ndërprerë kampionatin e futbol
Shtyhet për në qershor Kupa Botërore e Dijes (The World Scholar's Cup - WSC) ShMP “Jahja Kemal” do të presë Kupën Botërore e Dijes për here të tretë. Këtë vit konkursi do të zhvillohet nga 4 deri m
Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë! Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e pa
Kështu u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil Kupa botërore e FIFA-s, Juless Rimet, më 19 dhjetor të vitit 1983, vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian f
UEFA-s i shfaqet një problem i ri, shikoni orarin e ngjarjeve për verën e vitit 2021 (FOTO LAJM) Shtyrja e Kampionatit Evropian për vitin 2021 do të krijojë një kaos të madh, dhe për tifozët e futbollit viti i ardhshë
ZYRTARE/ Pas Europianit dhe finaleve të Champions e Europa League, shtyhet edhe Kupa Amerikës Kupa e Amerikës është turneu i fundit që do të shtyhet, me turneun e Amerikës së Jugut që shtyhet deri në vitin 2021.
Kupa e Mbretit/ Ath. Bilbao siguron finalen (VIDEO) Athletic Bilbao i është bashkuar Real Sociedad-it në finalen e Kupës së Mbretit pas humbjes 2-1 të pësuar në fushën e Gr
Do qeshni me lot, Mascherano humbet penalltinë dhe eliminon skuadrën e tij nga Kupa e Argjentinës (VIDEO) Ish-futbollisti i Barcelonës, Havier Mascherano tani te Estudiantes ka humbur një penallti kundër ndaj Laferrere duke e
Kupa e Mbretit, mësohet finalisti i parë (VIDEO) Real Sociedad është kualifikuar pas shumë kohësh në finalen e Kupës së Mbretit. Kjo pasi ata triumfuan edhe në ndeshj
Liverpooli nis rënjen, mundet nga Chelsea dhe eliminohet nga Kupa FA (VIDEO) Skuadra e Liverpulit ka regjistruar sot humbjen e tretë në katër ndeshjet e fundit dhe kjo i ka kushtuar shumë shtrenjtë
Kupa e Italisë, Juventus-Milan luhet me dyer të mbyllura? Juventus dhe Milani mund të duhet të luajnë gjysmëfinalen e tyre në Kupën e Italisë pas dyerve të mbyllura, me vendimin
Kupa e Italisë, Milani i "copëtuar" ndaj Juventusit Ditën e mërkurë do të luhet gjysmëfinalja e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit. Ndeshja e parë ka përfunduar
KUPA/ Juventus - Milan me tifozë të zonave të caktuara Ashtu si edhe pritej gjysmëfinalja e kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit do të luhet me tifozë. Disa ndeshje