999 rezultate për

kulla

INTERVISTA/ Shkullaku largohet nga drejtimi i "AbcNews" Armando Shkullaku është larguar përfundimisht nga drejtimi i AbcNews. Ai ka zbuluar se vendimi për të lënë AbcNews nuk k
Kulla e Eifelit fik dritat për Aleppon, ja pamjet (VIDEO) Dritat në Kullën e Eifelit në Paris janë fikur sonte në shenjë solidariteti me banorët e qytetit sirian Aleppo. Më he
Kulla e Eifelit sonte në terr, në shenjë solidarizimi me Aleppon (VIDEO) Dritat në Kullën e Eifelit në Paris do të fiken sonte në shenjë solidariteti me banorët e qytetit sirian Aleppo, transme
Ilir Kulla: Politika ka përdorur ndjenjat fetare të shqiptarëve në Maqedoni (VIDEO) Në emisionin e mbrëmjes së sotme në Opinion është duke u diskutuar për zgjedhjet që do të mbahen në 17 dhjetor në Maqedo
5 kullat e mbijetuara pas zhdukjes së qyteteve të tyre nën ujë (FOTO LAJM) Ka shumë histori të njohura të cilat tregojnë se si me kalimin e kohës, fshatra dhe qytete të tëra janë zhdukur nga fatk
Nderohet kryetari shqiptar i Bashkisë në Waterbury (FOTO LAJM) Sot shënohen dy ngjarje të bukura për shqiptaro-amerikanët në Waterbury, Connecticut. Ken Bushka u nderua në një cere
Studim/ Kullat Binjake nuk ranë nga zjarri Një studim i ri nga ekspertët e inxhinierisë të cilët kanë studiuar edhe njëherë rënien e Kullave Binjake me 11 shtator,
Kulla Trump në Nju Jork shndërrohet në zonë të fortifikuar Policë me armë automatike; barriera sigurie; rregulla të reja të lëvizjes në rrugë dhe trotuare, ky është realiteti i ri
Çelja e negociatave/ Rama: Përgjigje për kazanin e broçkullave Kryeministri Rama nënvizoi sot se rekomandimi që KE i bëri Këshillit të Europës për çeljen e negociatave është meritë e
Njerëzit po çmenden pas këtyre kukullave që ngjajnë si foshnja të vërteta (VIDEO) Me mijëra njerëz në rrjetet sociale po çmenden pas këtyre kukullave që është shume e vështirë t’i dallosh në janë plasti
A është mashtrim shembja e Kullave Binjake dhe ISIS-i? (VIDEO) Gazeta më të madhe kombëtare egjiptiane, ka publikaur një artikull ku shkruhet se SHBA-të kanë shpikur ISIS-in, ndërsa s
“Shtëpia e kukullave” transformohet në shtëpi luksoze (FOTO LAJM) Paul dhe Jasmine Dale kanë ndërtuar në Pembrokshire një shtëpi ku përdorën kryesisht materiale të riciklueshme. Ndërt
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë (FOTO LAJM) Dubai ka nisur ndërtimin e qiellgërvishtëses që do të kalojë edhe lartësinë e të famshmes Burj Khalifa, që është aktuali
I riu kërcënon se do të hidhet nga "Kullat Binjake" në Tiranë (VIDEO) Kalimtarët në "Bulevardin Dëshmorët e Kombit" janë përballur me skena të pazakonta mëngjesin e sotëm. Një i ri, i dehur
Kullat e pëllumbave, mrekullia arkitekturore e Iranit Një kullë tipike e pëllumbave ka formë cilindrike, ndërsa është e ndërtuar nga tullat, gëlqerja dhe gjipsi. Këto kulla e
Nasim Haradinaj nxjerr bllof Sali Berishën: Kulla jote s'ka qenë kurrë bazë e UÇK-së Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka deklaruar se ia kishte lënë shtëpinë e tij në Tropojë, Ushtrisë Çlirimtar
Tragjedia e 11 shtatorit nëpërmjet fotove (FOTO LAJM) SHBA-të përkujtojnë tragjedinë më të madhe në vend, sulmet fatale të 11 shatorit. Tragjedia e pasqyruar përmes pamj
Vjedhja e bankës/ Liti: Atë ditë isha me vajzën Djali i personazhit së njohur të botës së krimit të viteve ’90 Nehat Kulla, është paraqitur sot në gjykatë për masën e s
Mahanakhon, qiell gërvishtësja më e lartë se kulla Eiffel Mahankhon është qiell gërvishtësja më e lartë në Bangkok të Tailandës. Ajo mbetet si një ndër ndërtesat më spektakola
“Kulla e përmbysur” ndërtesa e përmbysur 27 metra në tokë Kulla e përmbysur që gjendet në Quanta da Realeira në qytetin Sintra të Portugalisë përfaqëson një vepër arti arkitektur