999 rezultate për

kulla

Pesë broçkulla për Korenë e Veriut, që nuk duhen besuar më (FOTO LAJM) Koreja e Veriut është një vend, në qendër të vëmendjes së medias botërore për shkak të testeve bërthamore dhe raketave m
Ganiu: Banorët e lagjes "Sahat Kulla" do të kenë infrastrukturë moderne Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim për kryetar komune në komunën e Çairit Visar Ganiu ka realizuar takim me b
Pamje mahnitëse, kullat në Dubai sfidojnë retë (FOTO LAJM) Të gjithë mund të kemi parë foto që tregojnë madhështinë e ndërtesave në Dubai të Arabisë Saudite. Teknologjia dhe n
Kukulla, gjarpërinj dhe kafka: Këto janë vendet më të frikshme në botë (FOTO LAJM) Ishuj kukullash dhe gjarpërijsh apo spitale famëkeqe të braktisura. Këto janë disa nga vendet më të frikshme në botë
Në prag të vdekjes, agjenti i CIA-s jep një rrëfim tronditës për “Kullat Binjake” (Foto) Agjenti 79-vjeçar në pension i CIA-s, Malcom Howard, ka bërë një sërë pretendimesh të habitshme që kur u lirua nga spita
Rindërtohet kulla e dytë Eiffel në Paris, arsyeja çudit gjithë botën Kulla e Parisit është simboli i qytetit të dritave ! Projektet për të imituar këtë ndërtesë kanë qenë të shumta, por vet
Shikoni çfarë bën Edi Rama para se të votojë (VIDEO) Ndërkohë që të gjitha janë të përqëndruar në procesin e votimit, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të kalojë kohën me d
Evakuohen banorët e 800 apartamenteve në Londër Banorët e më shumë se 800 apartamenteve, janë evakuuar në një bllok pallatesh, në Camden, në veri të Londrës. Këshill
LSI: Ne do ia heqim Shqipërinë kukullave të saj politikë (VIDEO) Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar spotin e ri të fushatës elektorale. “Ne do t’ia heqim Shqipërinë oligark
"Kulla e ferrit", ja në cilat kate jetonin viktimat e zjarrit në Londër (FOTO LAJM) Fakte të reja rrënqethëse kanë dalë duke treguar se ku jetonin viktimat e Grenfell brenda "Kullës së varrit". Banesa
"Kulla e ferrit", dy të rinjtë italianë vdesin në krahët e njëri - tjetrit Një çift të rinjsh kanë humbur jetën mes flakëve në kullën Grenfell, pasi ndërtesa 24-katëshe në Londër u “përpi” nga zj
Zbulohen mesazhet e lamtumirës nga"kulla e ferrit" Personat e bllokuar brenda ndërtesës së ferrit në Londër u kanë dërguar mesazhet e tyre të fundit familjeve kur e kuptua
I quajti kazanë mediatikë, Zheji dhe Shkullaku i kthehen keq Ramës Artur Zheji dhe Armand Shkullaku janë shprehur sonte mbi deklaratën e bërë nga kryeministri Edi Rama të premten e kaluar
Berisha denoncon Nikollën në Lezhë: Ndrikulla, fushatë me administratën Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka denoncuar fushatën e Partisë Socialiste në Lezhë, pje
Kjo është kulla e re 26 kate që do të ngrihet në mes të Tiranës Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh
Grabitja e 19 mln lekëvë në ish- bllok, pushohen hetimet ndaj Robert Kullës Janë pushuar hetimet ndaj Robert Kullës i cili dyshohej për grabitjen e 19 mln lekësh në një banke të nivelit të dytë në
Marrëveshja, Shkullaku: Fitoi PS e humbi LSI e PDIU Marrëveshja e Ramës dhe Bashës ka ngjallur reagime të ndryshme pozitive dhe negative. Pavarëisht se kriza përfundoi
Shkullaku flet për paktin: I fituari është Rama, problemi LSI dhe PDIU Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha është në qendër të diskutimeve në emisi
Ilir Kulla reagon ndaj paktit Basha-Rama: Kanabisi dhe Gërdeci Analisti i njohur në Shqipëri, Ilir Kulla ka reaguar ashpër ndaj marrëveshjes së bërë publike ditën e sotme mes kryemini
Shkullaku tallet me Spiropalin: Rama do përmbushë amanetin e Skënderbeut Gazetari Armand Shkullaku është “tallur” ditën e sotme me kandidaten e PS në Korçë, Elisa Spiropali. Në një tubim në