999 rezultate për

kulla

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të grevës Kulla Eiffel në Paris ka qëndruar e mbyllur sot për shkak të grevës së personelit të sigurisë. Mediat franceze nuk ka
Të vdekur e të plagosur, Kulla e Donald Trump përfshihet nga zjarri (VIDEO) Kulla Trump në Nju York është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë në katin e 50-të dhe raportohet për 1 të vdekur dhe 4
Jo katër por shtatë, Rama gënjeu për numrin e kullave në Teatrin e ri Kombëtar Vetëm pak ditë më parë kryeministri i vendit Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e r
S'ka fund babëzia, zona tek "Sheratoni" do të kthehet në kulla betoni Tre kulla të larta priten të ndërtohen në krah të ish-hotel Sheratonit, në kufi me Parkun e Liqenit në Tiranë. Exit.a
Habit "Kukulla Ken": Pas operacioneve dua të bëhem baba (FOTO LAJM) Rodrigo Alves ndryshe i njohur si "kukulla Ken" është një nga personazhet më të njohura, daljet e të cilit komentohen pa
Profesor Fuga ka një propozim për Veliajn dhe Dukën: Fusha futbolli vertikale (VIDEO) Nga Akademik Artan Fuga Propozim Federatës shqiptare të futbollit, të gjithë kryetarëve të bashkive. Meqënëse
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të
Ka harxhuar 15 mijë dollarë dhe 40 vite, gruaja jeton me 550 kukulla (FOTO LAJM) Një nënë ka shpenzuar më shumë se 15,000 dollarë për ndërtimin e koleksionit të kukullave gjatë 40 viteve të fundit.
Kina krijon pastruesin më të madh të ajrit në botë kundra ndotjes Zyrtarët kinezë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë pastruesi më i madh i ajrit në botë, sipas raporteve të qeverisë. P
Realizoi operacionin e 60-të, "kukulla Ken" habit Nju Jorkun (FOTO LAJM) Ai ka treguar me krenari rezultatet e kornizës së tij të zbehta, pasi i është nënshtruar një procedure 28,000 paund për
Përmbytet Parisi, Kulla Eifel duket sikur lundron në ujë (FOTO LAJM) Parisi ndodhet në gjendje emergjente, për shkak të rritjes së nivelit të lumit Sena që kalon nëpër qytet, gjë që ka dety
Kina ndërton pastruesin më të madh të ajrit në botë (FOTO LAJM) Kina ka ndërtuar kullën më të madhe të pastrimit të ajrit në botë dhe ky është një lajm veçanërisht i mirë, pasi Kina ës
"Kukulla Ken", pas 60 operacioneve heq 4 brinjë (FOTO LAJM) Rodrigo Alves njeriu që ngjan me kukullën Ken ka shpenzuar qindra mijëra dollarë në dhjetëra operacione plastike, dhe nu
Zbardhen detajet, 1 kg tritol për të eleminuar të "fortin" e Shkodrës Pas shpërthimit të fuqishëm që tronditi ditën e djeshme lagjen "Partizani" në qytetin e Shkodrës, mësohet nga grupi heti
Dalin fotot, kush është "i forti" i Shkodrës që iu vu tritoli (FOTO LAJM) Ditën e djeshme në Shkodër ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ku mbetën të plagosur 8 persona. Ai njihet
Zbardhen detajet, si u tentua vrasja me eksploziv e të fortit të Shkodrës Janë zbardhur detaje të reja nga atentati me tritol kundër të fortit të Shkodrës, Lulzim Kulla. Ngjarja ka ndodhur n
Merr përmasa tragjike shpërthimi në Shkodër, 6 të plagosur rëndë Po merr përmasa tragjike ngjarja e rëndë e ndodhur në Shkodër ku një shpërthim tritoli ka shkaktuar deri më tani 6 të pl
E shkuara e errët e objektivit të shpërthimit në Shkodër (VIDEO) Kanë nisur hetimet menjëherë pas ngjarjes së rëndë në Shkodër ku një sasi eksplozivi shkatërroi dyqane e makina pranë ve
Policia rrethon "7 Xhuxhat", pritet prishja për të ndërtuar kulla (FOTO LAJM) Parku i fëmijeve tek Rruga e Elbasanit u hap nga bashkia e Tiranës e drejtuar atëhere nga Edi Rama me shumë bujë. Madje,
Stuhia "Eleanor" në Francë, mbyllet Kulla Eifel Stuhia Eleanor, e cila ra në mbrëmje në perëndim francës me erëra deri në 140 km / h, vazhdon kursin me erëra "të fuqi