999 rezultate për

kuka

Statusi kandidat, Kukan mirëpret vendimin për Shqipërinë Eduard Kukan, deputeti i Parlamentit Evropian dhe kryetari i Delegacionit për Shqipërinë, Bosnjë Hercegovinën, Serbinë,
Kukan welcomes the decision to give Albania candidate status Eduard KUKAN, Member of the European Parliament, Chairman of the Delegation for relations with Albania, Bosnia and Herze
Ahmeti kërkon negociata me ndërhyrjen e Brukselit Në ditën e dytë të vizitës në Bruksel, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti zhvilloi takime me Drejt
Afide Kuka, kandidate e VV-së në Kaçanik Sot Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencën e njëzetekatër me radhë, për të shpallur kandidatët për kryetarë të komunave
Kompensim poshtërues i gjykatës serbe ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Beograd ka sjell aktgjykimin me të cilin e obligoi Republikën e Serbisë që tre shqiptarëve të Kosov
Kukan: Kosova ka të ardhme evropiane Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Evropian (PE) për Marrëdhëniet me Kosovën, Eduard Kukan, e ka vlerësuar arritjen
Kukan: Tranzicioni i qetë forcon proceset demokratike Kryetari i delegacionit të Parlamentit Europian për Europën Juglindore, Eduard Kukan është shprehur se situata paszgjedh
Kukan takon Berishën e Ramën: Berisha na tha se do ta pranojë rezultatin “Është përgjegjësi e liderëve politikë për këtë mbarëvajtje të procesit zgjedhor, këto zgjedhje janë vendimtare për vend
Kukan dhe Sekui, takim me Berishën Kryetari i delegacionit të PE për marrëdhëniet me Evropën Jug – Lindore dhe ambasadori BE-se ne vendin tone, Etore Sekui
Takimi me Metën, Kukan shpreson që procesi të mbyllet me sukses Kreu e delegacionit të PE-së për marrëdhëniet me Evropën Juglindore, Eduard Kukan i bëri thirrje votuesve shqiptarë që t
Kukan: Dhuna duhet hetuar Kreu i delegacionit parlamentar për Ballkanin, Eduard Kukan pret që zgjedhjet të mbahen në përputhje me standardet ndërk
Kukan- Nishani: Fati i zgjedhjeve në dorë të forcave politike Parlamenti Europian, delegacioni i të cilit është politikisht shumë i balancuar mbështet, inkurajon dhe ndihmon në vijim
Kukan: Prioriteti i lidërve politikë të jetë konteksti i emrit Deputeti i Parlamentit Evropian Eduard Kukan ka thënë se prioriteti i lidërve politikë është zgjidhja e kontekstit të em
Kukan: Miratimi i tre ligjeve i vonuar Kryetari i delegacionit për Ballkanin në Parlamentin Europian, Eduard Kukan ka mirëpritur votimin e tre ligjeve por e ka
Kukan përshëndet votimin e tre ligjeve Kreu i delegacionit të Parlamentit Evropian për Ballkanin, Eduard Kukan, mirëpriti miratimin e tre projektligjeve te int
Kukan: Të hënën ose të martën mund të rifilloj dialogu Presidenti i Delegacionit për Evropën Juglindore, Eduard Kukan ka vlerësuar se refuzimi marrëveshjes nga Serbia nuk ësht
Kukan: E kuptoj frustrimin nga bllokimi Ish-ministri shumëvjeçar i Punëve të Jashtme i Sllovakisë, dhe eurodeputet aktual Eduard Kukan, në një intervistë për MI
Integrimi, Kukan: Zgjedhjet vendimtare Brukseli u kërkon partive dhe politikanëve shqiptarë që ti vlerësojnë zgjedhjet e 23 qershorit si vendimtare për perspe
Ngacmoi të miturën, arrestohet 31-vjeçari Një 31-vjeçar është arrestuar sot në flagrancë nga policia e Durrësit pasi ka ngacmuar një 12-vjeçare në hyrje të pallat
Integrimi, Kukan: Politika të lërë mënjanë problemet e brendshme Kryetari i Parlamentit Europian për Ballkanin, Eduard Kukan i bëri sot apel politikës shqiptare të lërë mënjanë probleme