999 rezultate për

kuka

Kukan: Kosovo is losing time Slovak diplomat Eduard Kukan said that Kosovo is losing time and failed to create and put into function state institutio
Kosova po humb kohë Diplomati sllovak Eduard Kukan është shprehur se Kosova po humb kohë dhe nuk po arrin dot të ngrejë institucionet e shte
Kur shteti të nxjerr në rrugë (VIDEO) Pak ditë më parë familja Kuka u nxor në këtë mënyrë nga shtëpia në të cilën jetonin që prej 2005. INUK me mjete të rë
Majlinda e Nora, përgatitje intensive për Botërorin Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova po përgatiten në Koln të Gjermanisë për Kampionatin Botëror që mbahet me 25-31 gusht
Shqipëria përballet me rrugë të vështirë për në BE Eduard Kukan, Kryetari i Delegacoionit të Parlamentit Europian për Marrëdhëniet me Vendet e Europës Jug-Lindore shprehet
Kukan: Dështimi do dëmtojë Shqipërinë Kryetari i delegacionit për Ballkanin në Parlamentin Europian, Eduard Kukan ka shprehur keqardhjen për dështimin e takim
Konsensusi dhe Eduard Kukan si Pont Pilati Eduard Kukan, kryetari i delegacionit për marrëdhëniet me Shqipërinë në Parlamentin Europi
Candidate status, EU warns Albania Eduard Kukan, Chairman of Delegation for relations with Albania, Bosnia and Herzegovina, Serbia, Montenegro and Kosovo h
Pa politikë konsensuale, s`ka hapa përpara për statusin Kreu i delegacionit të PE-së për Evropën Juglindore, Eduard Kukan ka paralajmëruar politikën shqiptare për arritjen e ko
"Nobeli për Çmimin e Paqes", Thaçi mirënjohje ndaj Kukanit e Kacin Kryeministri Hashim Thaçi shpreh mirënjohje për shefin e delegacionit të Parlamentit Evropian për Evropën Juglindore, z.
Nusja i vrau nënën, burri i vret të vëllanë Nusja i vrau nënën, burri hakmerret ndaj të vëllait të nuses. Uran Skuka, 46 vjeç ka ekzekutuar 36 vjeçarin Basir Nikoll
Kukan: Nuk mund të imponohet dygjuhësia në Maqedoni Duket se çështja e dygjuhësisë ka ndezur debate jo vetëm në Maqedoni por edhe në radhët e eurodeputetëve të parlamentit
Kukan apel politikës shqiptare: Ruani frymën e bashkëpunimit Kreu i delegacionit të PE për Evropën Juglindore Eduard Kukan shpreh vlerësime për arritjet e Shqipërisë në procesin e
Integrimi, Kukan: Luftoni krimin dhe korrupsionin Komiteti i Asociim Stabilizimit Shqipëri-PE përmbylli sot takimin dy ditor në Tiranë ku u arrit edhe një marrëveshje e p
Meta i premton Kukanit: Dialogu në fokus të Kuvendit Duke mirëpritur rekomandimet pozitive të Komisionit Evropian për statusin e vendit kandidat, eurodeputeti Eduard Kukan u
Rama takon Kukan: Rekomandimi i KE, nxitje në rrugën e procesit të integrimit Kryeministri Edi Rama priti sot në takim, Delegacionin e Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnje Her
Kukan: Mos humbi më kohë në rrugën e integrimit Statusi në dhjetor është i mundshëm, por në këtë periudhë të mbetur të kohës, Shqipëria duhet të tregojë që po lufton ko
Eduard Kukan visits Tirana Eduard Kukan, Chairman of Delegation for relations with Albania, Bosnia and Herzegovina, Serbia, Montenegro and Kosovo h
Kukan në Tiranë, takohet me Nishanin Kryetari i delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnia-Herzegovinën, Serbinë, Malin e Zi
Kukan nesër në Tiranë, i ftuar nderi i Akademisë Diplomatike Kryetari i delegacionit të Parlamentit Europian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnia-Herzegovinën, Serbinë, Malin e Zi