999 rezultate për

kuka

Dy eurodeputetët apel palëve politike: Bashkëpunimi të vijojë Dy eurodeputetët kanë përshendetur finalizimin e marrëveshjes mes palëve, duke sjellë thyrjen e bojkotit të PD. Ata kanë
Parliament adopts Kukan's draft Parliament has approved 126 votes in favor the resolution proposed by the MEPs, Fleckenstein and Kukan, through which it
PD përmbys marrëveshjen e Kukan Ndërsa pak orë më parë dukej se PD do i jepte fund bojkotit, duke i dhënë fund ngërçit politik, kjo forcë tashmë ka përm
Kukan's draft for an agreement Rama-Basha The draft proposed by the two MEPs sits on the tables of DP and SP. Highlights of the draft to be adopted tomorrow in th
Meta meets Kukan: Opposition should return to the Parliament Meta has described Kukan as a promoter of dialogue in the country, and has indicated that the opposition is welcomed to
Meta: Opozita të kthehet në Kuvend Meta e ka cilësuar Kukan si nxitës të dialogut në vend, ndërsa ka bërë me dije se opozita është e mirëpritur të kthehet
Kukan: Po diskutojmë për dialogun politik Pak një takimi të mbajtur me Bashën, Kukan ka deklaruar se po diskutojnë për të vendosur dialogun politik. Europarlament
Kukan in Tirana to help Rama-Basha reach an agreement MEP Eduard Kukan has arrived in Tirana, with the hope to help the majority and the opposition to reconcile. Kukan wi
Kukan në Tiranë, e hëna vendimtare për ngërçin politik Sot vjen në Tiranë, eurodeputeti Eduard Kukan, në vazhdim të përpjekjes së reporterët e BE-së për Shqipërinë por bëjnë p
Fleckenstein optimistic after talks with Rama, Meta and Basha Fleckenstein said he is very optimistic about the visit of Kukan on Monday. Knut Fleckenstein thinks Kukan will succ
Fleckenstein optimist: Kukan mund të sjellë fundin e bojkotit Fleckenstein është shprehur shumë optimist referuar vizitës së Kukan të hënën në kryeqytet. Negociatat që nisi në Tiran
Dukesha Kate luan kukafshehti me fëmijët me probleme (FOTO-LAJM) Është koha për të bërë dhurata dhe për ti dhuruar më shumë momente gëzimi fëmijëve. Dhe për këtë gjë, Dukesha Kate ka vi
Majlinda Kelmendi shpallet të hënën numri 1 i Botës Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos, Marius Vizer, i cili ka dhënë kontribut të madh në procesin e ndërkombëtarizi
Kukan: Rama and Vucic should reduce tensions MEP Eduard Kukan, commented on the visit of Albanian PM Edi Rama in Serbia, and said that the two prime ministers should
Kukan: Rama dhe Vuçiç të ulin tensionet Eurodeputeti Eduard Kukan, gjatë një prononcimi të dhënë së fundmi referuar vizitës së Ramës në Serbi, u shpreh se dy kr
Kukan: U trondit besimi tek EULEX-i Shefi i delegacionit të Parlamentit Evropian për çështjet e Serbisë, Eduard Kukan, me rastin e konfirmimit të rasteve të
Kukan: Po prishet imazhi i Kosovës Eurodeputeti, ish-ministër i Jashtëm i Sllovakisë, Eduard Kukan është shprehur se liderët politikë në Kosovë po humbasin
Kukan: Çfarëdolloj mjeti që përdoret për qëllime politike duhet dënuar Në një intervistë për "Top Channel", Eduard Kukan i ka cilësuar thirrjet kundër shqiptareve në Beograd tejet të rënda.
Kukan: Sporti duhet të qëndrojë larg politikës "Sporti nuk duhet të ngatërrohet me politikën". Ka qënë kjo thirrja e parashtruar nga Eduard Kukan, kryetari i Delegacio
Kukan: Political dialogue needed to enter the EU A day after the outgoing Commissioner for Enlargement and Neighbourhood Stefan Fule presented in the European Parliament