999 rezultate për

kuka

Përjashtohen nga seanca Kurti, Haxhiu, Ymeri, Haskuka dhe Salihu Nga vazhdimi i seancës përjashtohen edhe pesë deputetë tjerë të opozitës. "Pas zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Kos
Kukan rrëfen takimin me Berishën Kukan është rrëfyer për takimin me Berishën, teksa ka konfimruar se takohet shpesh pasi ai është ish kryeministri dhe se
Kukan dhe Fleckenstein sot në Tiranë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein vizitojnë sot kryeqytetin, për të vëzhguar nga afër zbatimin e ligjit të dekriminaliz
Majlinda “rrëmben” medaljen e artë në Paris Majlinda Kelmendi ka dhënë një performancë të shkëlqyer në finalen e Parisit duke u kurorëzuar me medaljen e artë. Ke
Tre europarlamentarët takime në KSHZ dhe në Prokurorinë speciale Eurodeputetët Ivo Vajgl, Richard Howitt dhe Eduard Kukan, të cilët gjenden në Maqedoni që prej mbrëmjes së djeshme, sot
Tre eurodeputetët vijnë në Shkup Eurodeputetët Richard Howitt, Eduard Kukan dhe Ivo Vajgl të hënën do të kenë takime të ndara me nënshkruesit e Marrëvesh
Fleckenstein dhe Kukan: Të votohet dekriminalizimi Eurodeputetët, Eduart Kukan dhe Knut Fleckenstein u kanë bërë thirrje deputetëve shqiptarë që të votojnë me shumicë të g
Kukan akuzon BE-në për izolim të Kosovës "Trajtimi me standarde të dyfishta për popullin e Kosovës, apo izolimi i kosovarëve nga mungesa e liberalizimit të vizav
Hahn dhe 3 eurodeputetë sot në Shkup Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, do të jetë sot në Shkup ku do të takoh
Kukan: Pranimi i rezultatit është shenjë pozitive Për europarlamentarin Eduard Kukan, pranimi i rezultatit të zgjedhjeve të 21 Qershorit konsiderohet si një shenjë poziti
Sot takimi Gruevski-Zaev në Strasburg Kryeministri Nikolla Gruevski dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të takohen sot në Strasburg me tre eurodeputetë, Richar
Xhudoja ngre sërish lart flamurin e Kosovës (FOTO LAJM) Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi, ka shkëlqyer në Grand Slam-in në Baku, duke fituar medaljen e bronztë dhe duke v
Parlamenti Europian: Shqipëria të shmangë krizën politike Parlamenti Europian i kërkon politikës shqiptare të shmangë krizën e mëtejshme. Në raport progresin për Shqipërinë të
Eurodeputetët në PE: Ja kërkesat që duhet të plotësojë Shqipëria për t'u integruar në BE Raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan gjatë prezantiimit të amendamente
Rama's statements make Kukan nervous Statement of Prime Minister Rama regarding the unification of Albania with Kosovo, has caused some upset to MEP Eduard K
Kukan nervozohet nga deklarata e Ramës Deklarata e kryeministrit Rama për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën, e ka nervozuar mjaft eurodeputetin Eduard Kukan. D
Kukan-Serbisë: Mos merrni pjesë në paradën ushtarake në Moskë Kreu i Delegacionit të Parlamentit Europian për marrëdhëniet me Serbinë, Eduard Kukan ka kritikuar presidentin serb Tomi
VMRO dhe LSDM ulen bashkë në Bruksel për dialogun Përfaqësues të VMRO-DPMNE-së dhe të LSDM-së sot në Parlamentin Evropian me ndërmjetësim të tre eurodeputetëve dhe nën sy
Kukan apelon: Politika të mos ndërhyjë, gjyqësori të jetë i pavarur Me theks të veçantë tek politika ne vend, eurodeputeti Eduart Kukan ka apeluar që të mos ketë ndërhyrje. Gjatë një inter
Dialogu VMRO-LSDM në duart e Vajgël, Hovit dhe Kukan Anëtarët e Parlamentit Evropian Richard Hovit, Edvard Kukan dhe Ivo Vajgël do të lehtësojnë dialogun mes përfaqësuesve t