999 rezultate për

kujdes

"Dyshova kur më iku nuhatja", Alketa Vejsiu tregon simptomat e Covid-19 (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu zbuloi pak javë më parë se ishte infektuar me koronavirus dhe se tashmë gëzonte shëndet të plotë. Së fundm
HOROSKOPI/ Yjet janë në favor të kësaj shenje, binjakët kujdes në dashuri Dashi Nesër do të jetë ditë paksa e komplikuar për ju pasi disa nyje mund të vijnë në kokë dhe do të thirreni për të
Brataj thirrje qytetarëve: Kujdes me këtë ilaç, nuk autorizohet për Covid-19 Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj u bën apel qytetarëve që të kujdesshëm në përdorimin e medikamenteve antivira
Ditët e fundit për të aplikuar për llotarinë amerikane, çfarë duhet të keni kujdes 5 ditë kanë mbetur nga mbyllja e afatit përfundimtar të aplikimit për lotarinë amerikane, vjen një mesazh nga ambasada e
"Urime, keni fituar 700 mijë dollarë", Policia apel qytetarëve për kujdes Njësia për Hetimin e Krimeve kompjuterike i vjen në ndihmë qytetarëve, për parandalimin e mashtrimeve nëpërmjet aplikaci
Prindër kujdes! 5 lloje fotografish të fëmijëve që nuk duhen postuar në mediat sociale Epoka e mediave sociale na ka dhënë shumë fenomene të reja, dhe njëra prej tyre njihet si “ndarja”. Ndarja është një
Kini kujdes! Si ta kuptoni që fëmijët tuaj po përjetojnë ankth ose depresion? Shumë fëmijë kanë frikë dhe shqetësime, si dhe mund të ndihen të trishtuar dhe të pashpresë herë pas here. Këto ndjes
"Kujdes me qejfet, në Barcelonë mund të të duket i gjithë viti si me pushime", De Jong zbulon bisedën me Kuman Frenki De Jong është përmirësuar më shumë në këtë sezon te Barça dhe po luan rregullisht nën drejtimin e Kuman. Së fu
Di Marzio flet për transferimet e yjeve të Kosovës në Serie A: Këtë futbollist e ndjeki me kujdes Gianluca di Marzio është njëri prej gazetarëve më të mirë në botë, sidomos kur bëhet fjalë për raportimet e transferimev
Kini kujdes se po ju mashtrojnë! 8 mënyra si të dalloni mjaltin e vërtetë Mjalti është një ndër produktet më të kërkuara në tregun shqiptar, falë vetive të pazëvendësueshme të tij në shëndetin e
Foshnjat e ushqyera me biberona plastik gëlltisin miliona mikroplastikë në ditë Sipas një studimi, foshnjat të cilët ushqehen në mënyrë artificiale me biberona plastike, gëlltisin miliona grimca mikro
Kini kujdes! Diabeti nuk njeh moshë, si ta kuptosh nëse je prekur Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet të menaxhoni sheqernat në gjak
Kujdes! Produktet kozmetike që përdorni në përditshmëri kanë një datë skadence Produktet kozmetike mund t’ju shkaktojnë probleme me lëkurën nëse shkelni atë që njihet si “afati i skadencës”. Secila p
Man.United i zhytur në borxhe, nënkryetari bën thirrje për kujdes Nënkryetari ekzekutiv i Manchester Unitedit Ed Woodward, ka thënë se klubi duhet të "menaxhojë me kujdes burimet financi
Kujdes ku vini duart! Këto vende janë burim sëmundjesh serioze Me përhapjen e COVID-19 është më e rëndësishme se kurrë të bëni kujdes se ku vini duart, megjithatë ky virus nuk është i
E rëndë në Tiranë, 30-vjeçarja del në bulevard dhe pret damarët Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 30-vjeçare ka dëmtuar veten. Ngjarja ka ndodhur në Bulevardin “Dëshm
Si të kujdeseni për gjinjtë tuaj, në varësi të moshës që keni Si për çdo sëmundje, edhe në rastin e kancerit të gjirit, parandalimi është shumë më mirë sesa kurimi. Për t’u kujdesur
E RËNDË/ 14 vjeçari abuzon seksualisht me foshnjën vetëm 3 javëshe Një foshnjë tri javësh ishte përdhunuar nga një djalë 14 vjeçar në një shtëpi të kujdestarisë pasi të rriturit përgjegjë
Kujdesi për lëkurën në vjeshtë, këshillat që duhet të ndiqni Me ardhjen e vjeshtës, rutina e kujdesit për lëkurën gjithashtu ndryshon, pasi lëkura ka nevojë për produkte më ushqyese
Kini kujdes! Shenjat më të pabesa të horoskopit Sipas astrologëve, ka disa shenja horoskopi që duket se paraqesin një prirje më të madhe për mashtrim dhe tre prej tyre