999 rezultate për

kujdes

Policia bën paralajmërimin për këtë aks rrugor: Kini kujdes, ka ngrica në rrugë! Policia ka dhënë njoftimin e rëndësishëm për të gjithë drejtuesit që do të kalojnë në aksin rrugor Korçë-Goricë. Në
Meri Shehu bën parashikimin e horoskopit dhe paralajmëron disa shenja: Nuk ju duan kolegët Dashi Sot per ju dita rezervon nje problem me koken apo stresin, i cili vjen dhe ju mblidhet nese nuk keni marredheni
Vaksina nuk do të na shpëtojë nga pandemia, ekspertët bëjnë thirrje për kujdes Pavarësisht pritjeve për qasje në vaksinë për koronavirus brenda disa javëve, Shteteve të Bashkuara dhe amerikanëve do t
HOROSKOPI/ Shqyrtoni me kujdes mundësitë e reja, priten surpriza Dashi Hëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin ve
Refuzoi vendosjen masave anti-Covid, ç' po ndodh sot në Suedi Mbikëqyrësi shëndetësor i Suedisë tha të martën se kishte zbuluar “mangësi serioze” në kujdesin për COVID-19 për banorët
Kujdes, këto 16 produkte që nuk duhet t’i mbani kurrë në frigorifer Mund të jetë e vështirë të vendosni se cilat ushqime duhet të futen në frigorifer. Për të ruajtur aromën dhe vlerën e us
Kini kujdes: Nuk respektuan masat e reja, Policia gjobit 1100 qytetarë në Kosovë Policia e Kosovës respektivisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, thotë se si pjesë integrale e mekanizmave k
Bëhuni të kujdesshëm, fotot të cilat nuk duhet t'i postoni asnjëherë në rrjetet sociale Të publikosh në rrjetet sociale dhe të kërkosh privatësi, është më e pakta irracionale! Ndonëse ne mendojmë se kërkime,
Ministri i Shëndetësisë: Spitalet në Kosovë janë të mbingarkuara, bëni kujdes Të premten bëhen një jave nga dita kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ë
Zbulohen shifrat, qeveria miraton paketën e rimbursimit të barnave për të prekurit me COVID-19 Këshilli i Ministrave ka miratuar paketën e rimbursimit të barnave për trajtimin ambulator në banesë të personave të dia
Vaksina COVID-19, dozat e para i marrin këto shtete Tashmë që vaksina është thuajse gati, shtetet kanë nisur të përgatisin se cilët do të përfitojnë fillimisht nga kryerja
Ndryshoni rutinën e kujdesit ndaj lëkurës gjatë dimrit Muajt e dimrit janë gjithmonë të ashpër me lëkurën, në këtë mënyrë duhet ta dyfishojmë kujdesin. Temperaturat e ulëta, e
Aksident në Librazhd-Peshkopi, plagosen tre persona Një aksident ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin rrugor Librazhd-Peshkopi. Mësohet se një automjet me targ
A është plakja e trurit e trashëgueshme, kujdesi që ju duhet Sëmundja më e përfolur e viteve të fundit është pa dyshim plakja e trurit. Të dhënat e përhapjes së saj tregojnë shifra
HOROSKOPI/ Në dashuri mund të gjesh qetësi të mirë, por kujdes me paratë Dashi Do të ndiheni mirë fizikisht. Nëse keni angazhime të rëndësishme është më mirë të mos i shtyni planet. Ndiheni
Aksident i rëndë në Tiranë, plagoset rëndë një këmbësore Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen ku është lënduar rëndë një grua. Ngjarja u raportua në zonën e Kombinatit në
Në betejë për kujdestarinë e fëmijëve, ish-truproja nxjerr "sekrete" për Jolie dhe Pitt (FOTO LAJM) Brad Pitt dhe Angelina Jolie e kanë bërë të qartë herë pas here se ata janë prindër shumë protektiv. Pavarësisht nga bet
20 vjeçarja humbi jetën pas lindjes, prindërit akuzojnë mjekët për mungesë kujdesi Familjarët e Klea Muxhajt, 20-vjeçares që ndërroi jetë pas operacionit për lindjen e fëmijës kanë ngritur pretendimet se
Noizy habit me postimin e fundit, kë po "thumbon" këtë herë? (FOTO LAJM) Noizy ka habitur të gjithë me postimin e fundit. Noizy është një prej emrave më të suksesshëm të skenës muzikore shqi
Lotimi i syve, të gjitha arsyet përse ndodh dhe si të kujdeseni Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotë