999 rezultate për

kufitar

Nga mesnata maqedonsit në Greqi do të hyjnë vetëm me pasaportë Fletat e bardha, në të cilat deri dje policët kufitar të Greqisë kanë vendosur vula për hyrje të qytetarëve të Maqedonis
May u dërgon letër deputetëve, të dalim me marrëveshje nga BE Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka kërkuar edhe një herë tjetër nga deputetët e Partisë Konsvervatore,
Kapet në Kapshticë 36-vjeçari i shumëkërkuar në Gjermani Policia bën me dije se ka vënë në pranga shtetasin D.P, pasi rezulton i dënuar me 6 vite burg në Hamburg për veprën pena
Në doganat maqedonase ngrihet gjuha shqipe Bashkë me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut do të zbatohet edhe Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, që do të thotë se d
Serbët në këtë ditë do të bllokojnë pikën kufitare të Merdares ​Nga një protestë në Kurshumli serbët e atjeshëm kanë paralajmëruar bllokimin e pikëkalimit kufitar me Kosovë, Mer
Tentoi të kalonte kufirin në bagazhin e një makinë, kapet 20 vjeçarja Një vajzë e moshës 20-vjeçare është fshehur në bagazhin e një veture së një qytetari nga Maqedonia, i cili ka tentuar të
Mbytet jahti në Sarandë, rrezikon jetën italiani Një Jaht është mbytur sot pranë brigjeve të detit Jon. Ngjarja në fjalë u sinjalizua rreth orës 11:30, kur motoskafi lës
Interpol arreston dy shqiptarë në Maqedoninë e Veriut Dy persona të cilët janë në listën e Interpolit janë ndaluar dje në vendkalimin kufitar Bllacë në hyrje nga Kosova në Ma
Pritjet deri në 5 orë në pikën kufitare të Merdares Pritjet e gjata në pikën kufitare të Merdares, kanë vazhduar të jenë edhe në orët e mbrëmjes. Siç njofton Qendra Komb
Radhë në Mërdarë Mërgimtarët në dalje të pikës kufitare Merdarë janë duke pritur gjatë. Edhe sot, kur temperaturat janë në minus, ata
Marrin fund radhët e gjata në Merdare Gjatë dy ditëve të fundjavës, bashkatdhetarët kanë pritur me orë të tëra në pikëkalimin kufitar në Merdarë e Dheu i Bard
Pikë kufitare e përbashkët me Greqinë, kur miratohet marrëveshja Qeveria ka vendosur që të ngrejë një pikë kontakti kufitare të përbashkët me Greqinë. Ministria e Brendshme dhe ajo e Ek
Hakmarrja e Serbisë, le shqiptarët të presin në mes të të ftohtit Në pikë-kalimet kufitare të Kosovës me Serbinë edhe mëngjesin e kësaj të diele kanë vazhduar pritjet e gjata, si pasojë
Kujdes, kolona të mëdha në këtë pikë doganore të Kosovës Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikën kufitare Dheu i Bardhë Sipas Qendrës kombët
Konfirmohet zyrtarisht: Gruevski ka hyrë në Shqipëri ilegalisht Nuk do të ketë përgjegjësi për Policinë Kufitare në lidhje me arratisjen e Nikolla Gruevskit, pasi që me siguri është ko
Radhë të gjata në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri (VIDEO) Në pikën kufitare Kosovë – Shqipëri në Morinë, sot ka fluks të madh të automjeteve ku si rrjedhojë janë krijuar edhe rad
Shqipëri-Kosovë me një doganë, ankohen qytetarët (VIDEO) Edhe pse vetëm një ditë ka kaluar që nga hyrja në fuqi marrëveshja për të patur vetëm një doganë mes Shqipërisë dhe Koso
Fluksi i madh nëpër pikat kufitare, çfarë duhet të dini Festat e fundivit shoqërohen gjithnjë edhe me një fluks të madh hyrje-daljesh në pikat kufitare. Pikërisht për këtë,
Hiqet dogana me Kosovën? Ky është vendimi i qeverisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme pas mbledhjes së qeverisë, Këshilli i Ministrave ka vendosur edhe ngritjen e pikave të përbashkëta të kali
Radhë kilometrike në Merdarë, emigrantët presin mbi 2 orë e gjysmë Mërgimtarët tanë vazhdojnë të përballen me pritje të gjata për të hyrë në Kosovë përmes pikave kufitare me Serbinë. S