E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

kufitar

Kërkohët heqja e testit negativ gjatë kalimit kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) dhe Oda e Afarizmit të Kosovës kërkojnë nga pushtetarët të heqin tes
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
Sekuestrohet një sasi e madhe parash dhe bizhuterish në portin e Durrësit Burime nga Porti i Durrësit bëjnë me dije se Policia Kufitare e Portit Durrës si rezultat i kontrolleve të shtuara ka se
Mbushi bagazhin plot me speca për në Gjermani, e pëson shqiptari kokëfortë Shqiptarët janë shquar gjithnjë për skenat që kanë lënë nëpër aeroporte apo pika kufitare. Kështu ka ndodhur edhe kë
Italiani kapet me 30 kg drogë në Murriqan, si e nxorri zbuluar bombula e gazit Një 60-vjeçar italian është arrestuar në pikën kufitare të Muriqanit pasi gjatë kontrollit në mjetin e tij u gjet një sa
Njoftim i rëndësishëm për ata që presin të kalojnë në doganën e Kapshticës Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë dhe stacioni i Policisë në Pikën Kufitare Kapshticë kanë reaguar pas m
Doni të udhëtoni për në Gjermani?/ Ja çfarë duhet të keni me vete Aeroporti Nënë Tereza ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë në Gjermani, për të vizituar bashk
Marrëveshje mes palëve: Puna për kalimin e emigrantëve do të vijojë deri në 22:00 Me tu plotësuar numri i paracaktuar i personave që do të kalonin kufirin, pikat doganore në Kakavijë e Kapshticë ulën tr
Mbyllet dogana: Pala greke pezullon punën në Kapshticë Pas urdhrit se në ditë do të lejohen të kalojnë vetëm 300 shtetas, pika kufitare në Kapshticë ka pezulluar punën. Me
Policia bën njoftimin e rëndësishëm për ju që do lëvizni drejt Greqisë, por jo vetëm Policia e Shteti ka reaguar lidhur me situatën problmatike në pikat kufitare të Greqisë, teksa thekson se duke filluar n
I dënuar me 11 vite burg në Itali, arrestohet 44 vjeçari Kapet në Muriqan një shqiptar i kërkuar për llogari të drejtësisë italiane. 44-vjeçari Elton Isufi alias Mateo Meto,
Pesë kilometra në radhë, bllokohet pika kufitare në Kakavijë Radhë të gjata emigrantësh ka pasur ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës. Që prej mëngjesit, fluksi i madh i
Bëni gati 100 plus! Për të udhëtuar nga pika kufitare Kapshticë, duhet të keni bërë tamponin COVID-19 Pika Kufitare e Kapshticës ka nxjerrë rregulla të reja për kalimin e shqiptarëve drejt Greqisë. Mësohet se të gjithë
Pushuesit e Kosovës kthehen nga Shqipëria, radhë të gjata në pikën kufitare Qytetarë të shumtë po presin që të kthehen në Kosovë, pasi kaluan disa ditë në Shqipëri. Shumica prej tyre kanë kalua
Stuhia i përmbysi varkën, gjendet e mbytur gruaja në Himarë Është gjetur e pajetë gruaja që hyri në det me familjen për të mbledhur rrjetat e peshkimit. Viktima, e identifikuar
36-vjeçari vjen në kufi me një "Lamborghini Gallardo", çfarë zbuloi policia Policia Kufitare e Morinës, në bashkëpunim me DVP Kukës dhe Interpol Tirana, ka sekuestruar një automjet luksoz të vjedh
Pas Kakavijës bie sistemi edhe në Kapshticë: Mbesin të bllokuar shqiptarët dhe të huajt Ditën e sotme në Kakavijë, sistemi është bllokuar duke lënë shqiptarët dhe shtetasit e huaj të mebsin në pikën kufitare.
Sekuestrohen mbi 31 mijë euro të padeklaruara në Rinas Dy persona janë proceduar penalisht pasi janë kapur me 31 400 euro të padeklaruara në Rinas. Shtetasi G.Q. i lindur n
Greqia hap kufijtë me Shqipërinë nga 1 korriku Greqia po përgatitet që të hapë pikat kufitare të vendit me shtetet e tjera përfshirë edhe Shqipërinë që prej datës 1 ko
MAQEDONI/ Pa test dhe karantinë, fluks i madh në doganë (VIDEO) Disa orë pas hapjes së pikave kufitare të Maqedonisë së Veriut pa asnjë kusht për kalimin e ushtarëve, është regjistruar