999 rezultate për

kufijte

Haradinaj del sërish për Thaçin: Nuk kam kohë për dialog por kufijtë nuk ndryshojnë Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasad
Haradinaj çmonton Thaçin dhe idenë e tij për copëtimin e Kosovës Pas takimit të liderëve shtetërorë të vendit, Ramush Haradinaj ka folur ekskluzivisht për emisionin Frontal në T7. K
Haradinaj arrin të nënshtrojë Thaçin për kufirin apo është lojë? Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se në dialogun me Serbinë nuk mund të bisedohet për territorin dhe kufijtë e
Kryetari i partisë serbe paralajmëron luftë nëse ndryshojnë kufijtë Nenad Rashiq, kryetar i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, gjatë një interviste ka deklaruar se shkëmbimi i terri
Sheshel kalon kufijtë, kërkon të bëhet tregti me shqiptarët dhe serbët Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, ka komentuar idenë e fundit rreth shkëmbim të territoreve ndërmjet R
Sot takohet opozita për të ndalur Hashim Thaçin Glauk Konjufca, shef i deputetëve të VV-së, ka konfirmuar se dje kanë zhvilluar disa takime me partitë tjera të opozitës
Jozefina rikthehet në skenë si patriote, sulmon Ramën dhe Bashën Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli i është rikthyer Facebook-ut me patriotizëm dhe ka akuzuar Edi Ramën dhe Lulz
Haradinaj ia thotë liderëve të Ballkanit: Nuk ndahet Kosova Kryeministri Ramush Haradinaj po merr pjesë në konferencën e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, nikoqir i së cilës
Thaçit nuk i bën përshtypje askush, sërish flet për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një konference për shtyp që sapo u mbajt në samitin e liderëve rajonalë e eur
Thaçi: Nuk do t’i prekim kufijtë. Vuçiç: Na lini t’i zgjidhim vetë problemet Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë. Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi
Për herë të fundit si ministër? Bushati kundërshton çmendurinë e Hashimit me kufijtë Ndërkohë që Rama i ka mbledhur ministrat për të bërë vlerësimin e punës së 300 ditëve, ku për hir të së vërtetës nuk ësh
Daçiç: Nëse merremi vesh me shqiptarët, ndryshojmë kufirin Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se Serbia nuk do të ndryshojë kufijtë e saj, përderisa nu
Mustafa kundërshton idenë e Thaçit për kufijtë: Është i vonuar Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim ku
Merkel siguron Malin e Zi se nuk ndryshojnë kufijtë në Ballkan Pas takimit mes kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviç dhe kancelares gjermane Angela Merkel, është thënë se nuk
Shpërthen ambasadori britanik/ Kufijtë shkruhen me fjalë, por ndryshohen me plumba Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’connell në një intervistë dhënë për Frotnal Live në T7 ka deklaruar q
Thaçi bën sikur nuk e ka kuptuar deklaratën e Merkel për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka përshëndetur deklaratën e djeshme të kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, ku
Vasili për ndryshimin e kufijve të Kosovës: Ja çfarë deklaronte presidenti Bush për këtë ide Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është rikthyer sërisht çështjes për ndry
Mustafa godet Thaçin: Vetëm Putini i ndryshoi kufijtë pa shkëmbim Ish-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka dalë edhe një herë kundër idesë së Hashim Thaçit për korrigjim kufijsh. Ka t
Haradinaj ia kthen Thaçit: Mirë i kemi kufijtë Ndërkohë që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi doli para gazetarëve në një konferencë për shtyp, kryeministri Ramush Hara
Haradinaj i çon selam Hashimit nga Vlora: Kufijtë nuk ndryshohen, janë vendosur me luftë (VIDEO) Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar sërish ndaj debatit të madh për cështjen e kufinjve mes Kosovës dhe Serbisë gja