999 rezultate për

kufijte

A do të hapen kufijtë pas Pashkëve, flet presidentja e KE Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të premten, se janë duke u zhvilluar bisedime midis vendeve
BE mbylli kufijtë për vendet e treta, ja kush bën përjashtim nga kufizimi i përkohshëm Ministria e Jashtme ka sqaruar shqiptarët pas vendit të BE, për mbylljen e kufijve për vendete treta, si masë për paran
Mbyllen kufijtë tokësorë, vetëm shtetasit kosovarë mund të hyjnë në Kosovë Konform vendimeve të Qeverisë së Republikës së Kosovës për marrjen e masave shtesë, pas konfirmimit të rasteve pozitive
Frika nga koronavirusi, Serbia mbyll kufijtë Serbia ka mbyllur kufijtë e saj për udhëtarët nga vendet më të prekura nga koronavirusi i ri, si përpjekje për të parand
A do të mbyllen kufijtë dhe shollat? Ministria e Shëndetsisë jep përgjigjen Paniu dhe frika nga përhpja e koronavirusit tashmë qarkullon edhe në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Task Forc
2 të vdekur e 58 të infektuar nga koronavirusi, këngëtarja shqiptarë: Të mbyllim kufijtë! Frika për përhapjen e koronavirusit në Shqipëri është më e madhe se kurrë. Me 58 të infektuar dhe 2 viktima në Itali
Greqia forcon kufijtë me Shqipërinë: Do të jenë të paprekshëm! “Kufijtë tanë me Shqipërinë do të jenë të paprekshëm, një kufi i sigurt do të thotë Greqi e sigurt”. Kështu është shp
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
Hidhet poshtë kërkesa, Benzema rrezikon burgun për shantazh Gjykata Supreme Franceze hodhi poshtë të hënën ankesën e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema, për t’u çliruar nga
Vuçiç: Kosova s’do të njihet në kufijtë e saj ekzistues Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Der Standard’, përjashtoi mundësin
Kënga e Young Zerkës kalon kufijtë, po kthehet në sfidë në këtë shtet (VIDEO) Young Zerka, shqiptari i preferuar i indonezianëve! Nuk kanë qenë të pakta herët kur artistët shqiptarë kanë kaluar k
12 kufijtë mes shteteve që thyejnë çdo stereotip (FOTO LAJM) Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavar
Haradinaj: Të gatshëm për njohje reciproke me Serbinë me kufijtë aktualë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me delegacionin nga Franca dhe Gjermania ka treguar se kanë diskut
Mënyrat më të çuditshme që kanë përcaktuar kufijtë mes shteteve (FOTO LAJM) Shumë shtete ndahen me kufij tepër të dukshëm nga njëri tjetri si psh një det apo lumë, por ka dhe nga ata të clët ndahe
Meta sulmon Thaçin për kufijtë pas darkës me Haradinajn Presidenti Ilir Meta ka sulmuar në mënyrë të drejtpërdrejt Hashim Thaçin dhe Edi Ramën në idenë e tyre për të bërë një m
Vuçiç kalon kufijtë, sulmon edhe shtetet e QUINT-it Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, po e quan budallaki, një komunikatë të lëshuar nga shtetet e QUINT-it rreth mbar
Hashimi ndryshon mendim për kufijtë pas drurit në Berlin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Spiegel”, ka folur rreth Samitit t
Pas samitit flet Haradinaj: Kërkova nga Gjermania të na mbrojë kufijtë Ka përfunduar takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimorë i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti
Të nxitur nga raportimet në rrjetet sociale, emigrantët në tentativë për të kaluar kufirin, përplasen me policinë greke Këtë të shtunë një grup migratësh të vendosur afër kufirit me Maqedoninë për të lëvizur drejtë Europës hasën kundërshti
Zyrtari amerikan: Të mos ndryshohen kufijtë Ideja e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë nuk është zgjidhje e shekullit 21, thotë në një intervistë për R