999 rezultate për

kufijte

Reagon ministria e Shëndetësisë në Kosovë: Kufijtë me Shqipërinë nuk janë mbyllur Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka sqaruar çështjen e rihapjes së kufijve tokësorë. MSh-ja ka ftuar të gjitha të g
Kosova mbylli kufirin me Shqipërinë, Rama thumbon Albin Kurtin: Na hap kufijtë o Ramazon! Ditën e sotme qeveria e Kosovës dha vendimin për të bllokuar lëvizjen në kufi nga Shqipëria në Kosovë si dhe vendosi një
Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kis
Manastirliu nxjerr urdhrin: Hapen plazhet, kufijtë dhe lëvizja me makina Duket se më në fund, gjërat do të fillojnë të hapen dhe sezoni turistik është në derë. Ministrja e Shëndetësisë ka firmo
Manastirliu jep lajmin e mirë: Kur hapen kufijtë ajrorë dhe detarë me BE Kufijtë do të hapen nga data 1 qershor dhe do të hiqet karantina dy javore për të gjithë personat që vijnë nga jashtë, d
Danimarka hap kufijtë për çiftet që mbetën të ndarë nga Coronavirusi Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që kishin mbetur të ndarë nga bllokimi për shkak të koronavirusit.Që nga e hëna, p
Danimarka hap kufijtë për çiftet që jetojnë në distancë Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që karantina i ndau prej njëri tjetrit për muaj me radhë! Që nga dita e hënë, çift
Filipçe: Hapja e kufijve pritet nga mesi i korrikut ? Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe informoi se skriningu në kopshtet përfundon javën e ardhshme, duke paralajmëruar
Zbulohet data, ja kur e hap Shqipëria kufirin me Kosovën Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj. “Pra me 28, eventualisht në fund të muajit planifikohet të
Pandemia e COVID-19: Kur i hap Shqipëria kufijtë tokësorë Kufijtë tokësorë Shqipëria do i hapë brenda majit, në varësi edhe të shifrave me të infektuar në dy javët që vijnë.
Qeveria greke merr vendimin se kur hapen kufijtë me Shqipërinë Qeveria greke ka marrë vendimin të hapë kufijtë me Shqipërinë në datën 16 qershor. Njoftimi në fjalë i është dërguar
Plane për udhëtim drejt Gjermanisë? Nga Berlini vjen lajmi i keq Ndalesat për udhëtime të paarsyetuara nga vendet e treta, ku hyn edhe Ballkani Perëndimor, zgjaten deri më 15 qershor.
Konjufca: Serbia hapi kufijtë me shtetet fqinje, jo edhe me Kosovën - do ti përgjigjemi me reciprocitet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka reaguar ndaj vendimit të Serbisë për hapjen e k
Gjermania rihap kufijtë në 15 qershor Gjermania do të nisë rihapjen e kufijve në 15 qershor. Nga e shtuna, fillon lehtësimi I masave me të paktën tre vende, F
Kur do të hapen kufijtë? Lleshaj: Deri më 15 qershor, jo! Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur në lidhje me masat e marra kundër përhapjes së koronavirusit. Lleshaj u
Rama zbulon kur mund të hapen kufijtë tokësorë në Shqipëri: Brenda muajit Kryeministri Rama ka zbuluar se brenda muajit maj do të punohet për hapjen e kufijve. Ai tha se brenda pak ditësh do
Rama: Masat janë lehtësuar ndjeshëm, kur do të hapen kufijtë tokësorë Kryeministri Edi Rama foli sot edhe në lidhje me hapjen e kufijve tokësorë. “Masat janë lehtësuar ndjeshëm, do vazhdo
Raportuesja për Kosovën: Pozicioni i Borell për kufijtë, i rrezikshëm Raportuesja për Kosovën: Pozicioni i Borell për kufijtë i dëmshëm dhe i rrezikshëm Raportuesja për Kosovën në Parlame
Kufijtë mbyllur deri në shtator?! Cili është propozimi i Macron për zonën Schengen Më 17 mars shtetet e BE-së vendosën që të mbyllnin kufijtë për joevropianët, për shkak të shpërthimit të koronavirusit.
Rama bën deklaratën e fortë: Nëse hapim kufijtë, s’do kemi më vend të varrosim njerëzit! "Nëse ne hapim kufijtë dhe lejojmë kthimin në atdhe, ne nuk kemi më vend, për të varrosur njerëz jo si një Bergamo, as n